Międzynarodowe korporacje wspierają kariery kobiet

W zagranicznych korporacjach liczba kobiet na stanowiskach menedżerskich jest zdecydowanie wyższa niż w polskich firmach. Z czego to wynika?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Międzynarodowe korporacje wspierają kariery kobiet

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

8 mar 2016 8:04


Zawodowa kariera kobiet jest skuteczniej wspierana przez międzynarodowe korporacje. Tak wynika z tegorocznej, siódmej już, edycji zestawienia wschodzących gwiazd polskiego biznesu - pisze "Rzeczpospolita".

83 proc. aktywnych zawodowo Polek deklaruje chęć objęcia w swojej karierze stanowiska kierowniczego - wykazało badanie grupy Hays Poland.

Czytaj też: Kobieta stoi na czele co 10 firmy z branży finansowej w Polsce

Globalni potentaci rynku napojów, usług biznesowo-konsultingowych i outsourcingu, rynku piwa oraz branży tytoniowej są pracodawcami kobiet, które tworzą pierwszą piątkę tegorocznego zestawienia wschodzących gwiazd polskiego biznesu.

Przewaga menedżerek z korporacji zagranicznych w rankingu może wynikać z postawy części kobiet, które robią z kolei karierę w krajowych spółkach, ale nie chcą, aby promowano ich sukcesy. W historii zestawienia sześciokrotnie zdarzyło się, że wytypowana kandydatka prosiła w ostatniej chwili o wyłączenie jej z zestawienia. Wszystkie te sytuacje dotyczyły kobiet na wysokich stanowiskach w polskich firmach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.