×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

MF wybrało najlepszych programistów do walki z podatkowymi przestępcami

  • Autor: JS
  • 19 gru 2017 16:41

Ministerstwo Finansów nagrodziło najlepszych informatyków i programistów, którzy uczestniczyli w prestiżowym konkursie "MinFinTech".

MF wybrało najlepszych programistów do walki z podatkowymi przestępcami
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Laureaci "MinFinTech" oprócz nagród finansowych (pula wynosiła 150 tys. zł) otrzymali propozycję pracy w spółce Aplikacje Krytyczne, która przygotowuje oprogramowanie do wykrywania nieprawidłowości podatkowych.

• Dołączą tam do zespołu analityków i programistów, którzy na co dzień zwalczają wyłudzenia VAT.

"Jestem zbudowany zaangażowaniem i wiedzą uczestników "MinFinTech". Wysoki poziom merytoryczny pokazali już podczas pierwszego etapu na krakowskim hackathonie. Teraz udowadniają, ze obok pasji mają również gen państwowości i chcą aktywnie oraz z determinacją walczyć z podatkowymi mafiami" - tak szef Krajowej Administracji Skarbowej Marian Banaś podsumował finałową galę konkursu "MinFinTech", która odbyła się 19 grudnia w Ministerstwie Finansów.

Jak przebiegał "MinFinTech"

Nowatorski w skali Europy konkurs, adresowany do środowiska IT i CS, powstał we współpracy Ministerstwa Finansów, Krajowej Administracji Skarbowej oraz spółki Aplikacje Krytyczne, która dostarcza MF i KAS technologię i oprogramowanie do szybkiego identyfikowania podatkowych oszustów.

Rywalizacja w konkursie "MinFinTech" rozpoczęła się już dwa miesiące temu w trakcie hackathonu HackYeah w Krakowie. Podczas tego maratonu dla programistów odbył się pierwszy etap konkursu. Blisko 2 tys. uczestników mogło wybrać zadanie opracowane przez MF i szukać oszustów VATowskich na portalach aukcyjnych. Najlepszych informatyków zaproszono do Warszawy, gdzie przystąpili do drugiego etapu rywalizacji w "MinFinTech".

Tym razem otrzymali do rozwiązania dwa zadania: merytoryczne, pozwalające ocenić kompetencje w obszarze finansów i podatków oraz techniczne, weryfikujące umiejętności czysto informatyczne. Pierwsze zadanie polegało na wyłowieniu nierzetelnych podatników, którzy znajdują się w zagranicznych rejestrach i prowadzą w kraju kilka czy kilkanaście firm. Kolejne wymagało stworzenia samouczącego się algorytmu, który będzie w stanie zestawiać ze sobą faktury sprzedażowe i zakupowe. Cel - wyłowienie pustych faktur i identyfikacja fałszywych transakcji.

"Oba zadania konkursowe okazały się dla uczestników dużym wyzwaniem. W kategorii biznesowej zadania rozwiązały trzy, a w technicznej - pięć z siedmiu zespołów. Oznacza to, że poprzeczkę postawiliśmy wysoko, co bynajmniej nie odstraszyło uczestników, ale ich zmobilizowało. Właśnie takich ludzi szukamy: młodych, zdolnych, niezłomnych w dążeniu do celu" - powiedział Piotr Towarek, prezes spółki Aplikacje Krytyczne.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: MF wybrało najlepszych programistów do walki z podatkowymi przestępcami

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA