×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Kobiety potrzebują odwagi, by sięgać po to, czego pragną

- Kluczowa w przebijaniu przysłowiowego szklanego sufitu jest odwaga, a ta m.in. zależy od poczucia własnej wartości, pewności siebie i wiary we własne możliwości  – twierdzi Jolanta Rycerz, prezes MyBenefit. - To właśnie tej odwagi potrzebują dziś kobiety.

Kobiety potrzebują odwagi, by sięgać po to, czego pragną
Jolanta Rycerz, prezes MyBenefit
REKLAMA
  • Jolanta Rycerz od początku kariery związana była z bankowością i finansami, gdzie pełniła funkcje menedżerskie, zarządcze i doradcze. Dwukrotnie znalazła się w gronie 20 najbardziej wpływowych kobiet w polskiej branży finansowej.  
  • Dziś stoi na czele firmy MyBenefit należącej do Grupy Kapitałowej Benefit Systems, która od lat aktywnie działa na rynku innowacyjnych rozwiązań dla branży HR w Polsce i Europie, promując holistyczne podejście w dbałości o wellbeing pracowników.  
  • Jolanta Rycerz wdraża w MyBenefit nową strategię - opartą przede wszystkim na zdigitalizowanej ofercie produktowej i rozwoju technologicznym spółki.

Przewagę mężczyzn zajmujących najwyższe stanowiska w firmach widać w wielu branżach. W Polsce kobiety stanowią 13 proc. członków zarządów, a stoją na czele zaledwie 6 proc. spółek giełdowych...

Choć z roku na rok liczba kobiet na najwyższych stanowiskach rośnie, to tendencja jest zbyt wolna, by w najbliższych latach osiągnąć właściwy parytet. Zakładając dotychczasowe tempo, byłoby to możliwe za około 30 lat...

Co powoduje, że kobiety nie aplikują na najwyższe stanowiska? Czynników jest wiele, ale jednym z nich z pewnością pozostają stereotypy i normy kulturowe, które w tradycyjny sposób określają rolę społeczną kobiety.

Według badań Eurostatu (2019) z powodu obowiązków rodzinnych aż 31 proc. kobiet jest nieaktywnych zawodowo; mężczyźni w tej grupie stanowią tylko 4,2 proc.

Solidarność kobiet to nie mit

Kluczowe kompetencje, które wspierają kobiety w rozwoju zawodowym, to poczucie własnej wartości, pewność siebie i wiara we własne możliwości. Właśnie one pomagają w rozbiciu przysłowiowego szklanego sufitu.   

- Kobiety potrzebują odwagi, by zacząć myśleć, że nawet jeżeli jest coś nad ich głową, to muszą znaleźć w sobie siłę, by tę przeszkodę pokonać  – przekonuje Jolanta Rycerz. – Mężczyznom odwaga w działaniu przychodzi w naturalny sposób, nie mają obaw, by sięgać po swoje. Kobiety wciąż się tego uczą. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kobiety potrzebują odwagi, by sięgać po to, czego pragną

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA