×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Mężczyźni rządzą w klubach sportowych. Bardzo mało trenerek

Blisko 55 tys. osób w Polsce pracowało w klubach sportowych w 2016 r. Dominowali w nich mężczyźni. Główny Urząd Statystyczny przyjrzał się aktywności sportowej w poszczególnych województwach.

Mężczyźni rządzą w klubach sportowych. Bardzo mało trenerek
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

W 2016 r. w klubach sportowych pracowało (łącznie z pracującymi społecznie) 54,5 tys. osób kadry szkoleniowej, w tym tylko 16,4 proc. kobiet - podaje Główny Urząd Statystyczny.

Trenerzy stanowili 45,2 proc., instruktorzy - 38,7 proc., a inne osoby prowadzące zajęcia sportowe – 16,1 proc. W stosunku do 2014 r. zwiększyła się liczba kadry szkoleniowej o 11,3 proc., a także zmieniła się jej struktura.

Zdecydowanie wzrosła liczba trenerów (o 56,6 proc.), natomiast liczba instruktorów zmniejszyła się o 12,2 proc. Liczba innych osób prowadzących zajęcia sportowe spadła o 4,9 proc.

Najwięcej trenerów i instruktorów pracowało w klubach sportowych w województwie mazowieckim (odpowiednio 12,0 proc. i 12,2 proc.) oraz województwie śląskim (12,2 proc. i 11,6 proc.), najmniej natomiast w województwach świętokrzyskim (2,0 proc. i 2,4 proc.), lubuskim (3,4 proc. i 2,6 proc.) oraz podlaskim (3,0 proc. i 3,2 proc.).

Na 100 ćwiczących w Polsce przypadało 5,3 członków kadry szkoleniowej (instruktorów, trenerów lub innych osób prowadzących zajęcia sportowe) - wskaźnik ten pozostał na takim samym poziomie jak w 2014 r. Najwyższą wartość osiągnął w woj. podlaskim i wielkopolskim (po 5,7), natomiast najniższą w woj. łódzkim, małopolskim i mazowieckim (po 4,9).

Czytaj więcej TUTAJ.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Mężczyźni rządzą w klubach sportowych. Bardzo mało trenerek
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA