×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Merlin.pl zwolni ponad 100 pracowników

  • Autor: JP
  • 7 gru 2015 10:46

Merlin.pl, spółka zależna Czerwonej Torebki podjął decyzję o zwolnieniach grupowych. Zdaniem zarządu, niecelowe jest dalsze zatrudnianie pracowników Merlin na obecnym poziomie.

Merlin.pl zwolni ponad 100 pracowników
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Zarząd spółki Czerwona Torebka podjął decyzję o wdrożeniu w procedury zwolnień grupowych w Merlin.pl w rozumieniu ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników.

Merlin powiadomił ponadto spółkę, iż podjął już działania zmierzające do wdrożenia procedury - powiadomił pracowników oraz powiatowe urzędy pracy o planowanych zwolnieniach. 

Według informacji zawartych w komunikacie spółki, główną przyczyną opisanych działań jest chęć dokonania reorganizacji Merlin w celu maksymalnego ograniczenia kosztów działalności.

Merlin wyjaśnił, iż konieczność wdrożenia opisanych wyżej działań wynika w znaczącej mierze z faktu zawarcia przez Merlin umowy współpracy ze spółką Topmall.

Umowę ze spółką Topmall Merlin podpisał 30 listopada. Zakłada ona dzierżawę znaku towarowego i domeny internetowej Merlina. Topmall zamierza.

- W ciągu kilku tygodni zaczniemy wyprowadzać markę Merlin.pl na prostą oraz odbudowywać zaufanie klientów i dostawców - zapowiada Łukasz Szczepański, prezes spółki.

- W konsekwencji powyższej Umowy niecelowe jest dalsze zatrudnianie pracowników Merlin na obecnym poziomie. Wobec zawarcia powyższej umowy istnieje potrzeba zatrudnienia tylko tych pracowników, których zadaniem będzie zapewnienie obsługi Merlin w minimalnym, podstawowym zakresie, tj. reprezentacji Merlin wobec osób trzecich, obsługi księgowej i kadrowo–płacowej - czytamy w komunikacie.

W ramach zwolnień grupowych planowane jest zwolnienie 104 pracowników, zaś złożenie oświadczeń o wypowiedzeniu umów o pracę w ramach zwolnienia grupowego planowane jest w terminie do 31 stycznia 2016 r.

Topmall to polska firma, która od ponad czterech lat zajmuje się działalnością e-commerce na rynku ukraińskim. Prowadzi tam jeden z popularnych sklepów internetowych: Topmall.ua. Zajmuje się też tzw. działalnością cross-border w ramach, której dostarcza produkty z rynków unijnych do krajów Europy Wschodniej. Teraz swoją działalność rozszerza na polski rynek e-commerce.

 

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Merlin.pl zwolni ponad 100 pracowników
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Monkey 2015-12-07 16:02:32

    Staff Małpki Express uciekł z tonącego okrętu do Merlina i... następny okręt posłał na dno. Gratulacje!

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA