PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Menedżerowie odchodzą z firmy. Jak ją ratować?

Budowali firmę od podstaw. Z dnia na dzień ją opuszczają. Czasami nawet pociągają za sobą całe działy. Co zrobić, by firma przetrwała, gdy odchodzą z niej kluczowi menedżerowie?

Menedżerowie odchodzą z firmy. Jak ją ratować?
REKLAMA

W ubiegłym roku w ramach fuzji platformy NC+ i wynikającej z niej restrukturyzacji, firmę opuścili Marek Staniszewski, dyrektor wykonawczy marketingu Canal+, Beata Mońka, wiceprezes platformy NC+, oraz Kamila Barabasz, dyrektor HR i administracji Canal+. Powody? Różnice zdań lub wypowiedzenia ze strony menedżerów.

Czytaj też: Warto wiedzieć dlaczego ludzie odchodzą z twojej firmy

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Co do zasady nie komentujemy zmian personalnych, które swoją drogą są niejako wpisane w charakterystykę prowadzenia działalności biznesowej – tak, nawet teraz, sprawę komentuje Arkadiusz Mierzwa, dyrektor ds. komunikacji w NC+ i utrzymuje, że osoby, które rozstały się z firmą, zostały zastąpione przez równie kompetentne. Kulisów zmian nie zamierza jednak podawać.

Odejście z firmy kilku menedżerów nie jest jednak tak dużym zagrożeniem dla ciągłości jej funkcjonowania, jak sytuacja, w której kluczowi pracownicy zabierają ze sobą zaufanych pracowników, z którymi dotychczas współpracowali.

Czytaj też: Stay interview, czyli lepiej nie pytać

– Kilka lat temu stało się tak w przypadku Axy. Jeden z szefów odszedł do innej firmy, a za nim zwolnił się cały pion finansowy. Tego nie byliśmy w stanie przewidzieć – mówi Anna Bugalska, dyrektor działu doradztwa i badań organizacyjnych w Instytucie Rozwoju Biznesu.

– Podobnie, gdy Cezary Stypułowski odchodził do PZU, to okazało się, że część menedżerów, z którymi pracował w Banku Handlowym, stopniowo przeszła do nowej firmy. Później, gdy Stypułowski został prezesem BRE Banku (obecnie mBank), również zabrał ze sobą część zespołu. Tak samo prezes Witold Jaworski ściągnął swoich ludzi z Generali do Allianz – wylicza Bugalska.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Menedżerowie odchodzą z firmy. Jak ją ratować?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA