Menedżerowie muszą bardziej odpowiadać za wyniki

Firmy oczekują od swych menedżerów większego zaangażowania i wzięcia na siebie większej odpowiedzialności za wyniki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Menedżerowie muszą bardziej odpowiadać za wyniki

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Misków

18 cze 2013 9:00


Z 98 firm małych i średnich, które uczestniczyły w badaniu Lee Hecht Harrison DBM Polska, aż 47 proc. planuje zmiany kierunków rozwoju.

Zdaniem Agnieszki Jagiełki, dyrektora komercyjnego w Lee Hecht Harrison DBM, powodem weryfikacji planów rozwojowych są kryzys oraz zmiany w procesach strategicznych.

- Dla niektórych firm rynek jest tak dynamiczny, że w zasadzie cały czas są w okresie permanentnej zmiany - tłumaczy Agnieszka Jagiełka.

Kto najlepiej przygotuje firmy na zmiany? Z badania Lee Hecht Harrison DBM Polska wynika, że 28 proc. właścicieli firm pokłada nadzieję w kadrze zarządzającej. Są przekonani, że o powodzeniu decydują ci, którzy określają strategie. 33 proc. właścicieli ocenia, że to średnia kadra menedżerska ma największą władzę i największy wpływ na wynik.

- Realizuje ona polecenia wyższego kierownictwa, ale jest również blisko załogi, która nie wszystkie odgórne decyzje przyjmuje z entuzjazmem - tłumaczy Paweł Gniazdowski, dyrektor zarządzający Lee Hecht Harrison DBM.

Najwięcej pytanych (37 proc.) stawia na kierowników liniowych, którzy bezpośrednio kontrolują produkcję i dbają o efektywność tego procesu.

Artykuł powstał na podstawie ogólnopolskiego cyklu spotkań Lunch & Learn.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.