PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

McDonald's zawiesza działalność w Rosji, ale nie zwalnia pracowników

McDonald’s podjął decyzję o czasowym zamknięciu wszystkich 850 restauracji działających na terenie Rosji, ale wciąż będzie wypłacał pensje ich pracownikom.

  • km
  • 9 mar 2022 10:21
McDonald's zawiesza działalność w Rosji, ale nie zwalnia pracowników
62 tysiące zatrudnionych w sieci osób będzie regularnie otrzymywać wynagrodzenie (fot. Shutterstock)
REKLAMA

- To decyzja, na którą czekaliśmy - zarówno jako zespół McDonald’s Polska, jak i polscy franczyzobiorcy i ich zespoły. Sytuacja ofiar wojny w Ukrainie dotyczy wielu z nas osobiście, ponieważ 10 proc. naszych pracowników w Polsce to Ukraińcy. Dlatego od początku konfliktu udzielamy pomocy ofiarom. Przekazujemy bezpłatne posiłki w punktach dla uchodźców i w naszych restauracjach. Pomagamy także pracownikom McDonald’s z rynku ukraińskiego w znalezieniu miejsca pracy i zakwaterowania w ramach naszego systemu w Polsce - wyjaśnia Adam Pieńkowski, dyrektor generalny McDonald’s Polska.

W działania na rzecz uchodźców angażuje się również Fundacja Ronalda McDonalda, której ambulans udziela wsparcia medycznego w Przemyślu. Fundacja finansuje także łóżka dla rodziców dzieci z Ukrainy przebywających w szpitalach oraz zapewnia zakwaterowanie w Domach Ronalda McDonalda rodzinom ciężko chorych dzieci.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Koncern zakomunikował, że mimo zawieszenia działalności nadal będzie utrzymywał pracowników i wypłacał im pensje. Oznacza to, że 62 tysiące zatrudnionych w sieci osób będzie regularnie otrzymywać wynagrodzenie.

W reakcji na rosyjską agresję na Ukrainę biznes w Rosji wstrzymało wiele zachodnich firm. Wśród nich są m.in. Apple, Airbnb, właściciel Google'a – spółka Alphabet, Bentley, Chanel i inne marki luksusowe, Dell, Harley-Davidson, Ikea, Levi Strauss, Mastercard, Microsoft, Nike, Nintendo, Panasonic czy Visa. Niektóre firmy całkowicie zwijają swoje interesy z Rosji, np. ubezpieczyciel Generali, Equinor, KPMG, PwC, EY czy Deloitte.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: McDonald's zawiesza działalność w Rosji, ale nie zwalnia pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA