PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Mazowsze ma 45 mln zł dla firm. Na wsparcie innowacji, badań i rozwoju

Jesienią Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych planuje uruchomić kolejne konkursy dla firm z Mazowsza dotyczące wsparcia innowacji, badań i rozwoju.

Mazowsze ma 45 mln zł dla firm. Na wsparcie innowacji, badań i rozwoju
Adobe Stock
REKLAMA

• Wkrótce ruszy kolejny konkurs dla firm z Mazowsza. Do rozdysponowania będzie łącznie około 45 mln zł.

• Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych kończy właśnie opracowywanie dokumentacji przed ogłoszeniem wrześniowych naborów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Jednocześnie jeszcze do końca sierpnia przedsiębiorcy z Mazowsza mogą się ubiegać o granty na działalność badawczo-rozwojową.

– Na innowacje przeznaczonych jest łącznie około 1,5 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Mazowsza. Te środki są podzielone na dwie osi priorytetowe: oś I, która zajmuje się badaniami dla potrzeb gospodarki, oraz oś III, która zajmuje się wdrażaniem wyników tych badań – mówi Krzysztof Wocial, kierownik wydziału wdrażania projektów z obszaru Innowacyjności i przedsiębiorczości w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych.

Jeszcze do końca sierpnia MJWPU prowadzi otwarty nabór w ramach działania 1.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Budżet konkursu „Działalność badawczo-rozwojowa przedsiębiorstw” wynosi 10 mln euro. O granty mogą się ubiegać zarówno mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, jak i duże firmy. Dotacja obejmie fazę prac badawczo-rozwojowych aż do etapu uruchomienia pierwszej produkcji. Jej wysokość może sięgnąć do 80 proc. kosztów kwalifikowanych projektu w przypadku badań przemysłowych oraz do 60 proc. dla prac rozwojowych.

– W ramach projektów beneficjenci będą prowadzić badania nadające się później do wdrożenia ich w gospodarce. Drugi otwarty konkurs dotyczy tzw. bonów na doradztwo. Beneficjenci będą mogli uzyskać najczęściej drobną usługę doradczą z tzw. instytucji otoczenia biznesu. Ten konkurs profilowany jest pod mikro-, małych i średnich przedsiębiorców – mówi Krzysztof Wocial.

Zgłaszane projekty powinny się wpisywać w tzw. inteligentne specjalizacje regionu, czyli obszary o największym potencjale rozwojowym. Na Mazowszu są to cztery obszary: wysoka jakość życia, bezpieczna żywność, inteligentne systemy zarządzania i nowoczesne usługi dla biznesu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Mazowsze ma 45 mln zł dla firm. Na wsparcie innowacji, badań i rozwoju

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA