×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Mateusz Morawiecki: musimy doprowadzić, by innowacyjne firmy czerpały inspirację z innowacyjnego państwa

  • Autor: PAP/AKC
  • 26 sie 2019 15:16

Musimy doprowadzić do tego, by innowacyjne przedsiębiorstwa czerpały inspirację z innowacyjnego państwa - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości otwarcia Centralnego Domu Technologii w Warszawie. Prezes PFR Pawel Borys wskazał, że to jeden z ważniejszych projektów funduszu.

Mateusz Morawiecki: musimy doprowadzić, by innowacyjne firmy czerpały inspirację z innowacyjnego państwa
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Otwarty w poniedziałek Centralny Dom Technologii (CDT) znajduje się w jednym z najbardziej symbolicznych budynków stolicy - zabytkowym Centralnym Domu Towarowym, znanym jako "Smyk" przy ul. Kruczej 50.
  • Podczas wystąpienia szef rządu podkreślał, że Centralny Dom Technologii to "bardzo ciekawa idea".
  • We współczesnym świecie nie ma wysoko zaawansowanych gospodarek, które nie potrafią doprowadzić do bliskiej współpracy pomiędzy światem biznesu, innowacyjnego biznesu i państwem - państwem, które jest przedsiębiorcze - mówił.

Morawiecki wskazywał, że bez przedsiębiorczego państwa nie byłoby internetu, dotykowych ekranów czy GPS. "Wszędzie za różnymi wynalazkami gdzieś stoi grant państwa czy instytucji państwowych" - wskazał.

- Dlatego cieszę się, że Polski Fundusz Rozwoju (PFR) idzie w ślady najlepszych (...), bo właśnie musimy doprowadzić do tego, żeby innowacyjne przedsiębiorstwa czerpały inspirację z innowacyjnego państwa - mówił.

Dodał, że "tutaj, w Centralnym Domu Technologii będziemy mieli na pewno zaczyn pod przyszłe technologie, które będziemy rozwijać". - Jestem przekonany, że będzie to bardzo ważny rozsadnik, zalążek wielu polskich technologii, dzięki temu będziemy na całym świecie sławili polskie technologie  - kontynuował premier.

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys wskazał, że CDT "to jeden z ważniejszych projektów, który realizuje PFR w ramach misji i ważnych programów społecznych związanych z innowacjami".

- Chcemy nadać temu miejscu nowe znaczenie, nawiązując do tradycji. I CDT ma być nie tylko miejscem, ale szerszym projektem edukacyjnym, dedykowanym wszystkim Polakom - zarówno dzieciom, nauczycielom, dorosłym, starszym. Zapraszamy do zapoznani się z technologiami, które wystawiamy - wszystko w bardzo nowoczesnej formule - mówił Borys.

Czytaj też: Akademia Sztuki w programie „Dom dla Absolwenta”. Miasto dopłaci studntom do wkładu własnego

- Powołując do życia Centralny Dom Technologii chcemy wspierać wszystkich go odwiedzających w odkrywaniu i wykorzystywaniu szans, jakie dają nowe technologie, oraz pokazać, ile wnoszą do naszego codziennego życia oraz do gospodarki. Kompetencje cyfrowe rozwijane w CDT będą sprzyjać umiejętności dostosowania się do postępujących zmian na rynku pracy - wskazał Borys.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Mateusz Morawiecki: musimy doprowadzić, by innowacyjne firmy czerpały inspirację z innowacyjnego państwa
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA