PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Mateusz A. Bonca, prezes Grupy Lotos: Przez konsolidację nikt nie straci pracy. O siebie też się nie boję

O zarządzaniu spółką Skarbu Państwa, wyzwaniach, jakie to ze sobą niesie, definicji lidera czy roli empatii w zarządzaniu rozmawiamy z Mateuszem A. Boncą, prezesem Grupy Lotos.

 Mateusz A. Bonca, prezes Grupy Lotos: Przez konsolidację nikt nie straci pracy. O siebie też się nie boję
Adobe Stock
REKLAMA
 • Firmą zarządza się tak samo bez względu na to, czy właścicielem jest Skarb Państwa, czy osoba prywatna - tak na pytanie o to, dlaczego mając bogate doświadczenie w międzynarodowych firmach, zdecydował się na pracę w spółce Skarbu Państwa, odpowiada Bonca.
 • Podkreśla też, że żadna duża firma, niezależnie od kraju, nie jest oderwana od sytuacji geopolitycznej danego państwa.
 • Pytany o swoją przyszłość po potencjalnym sfinalizowaniu połączenia Lotosu z Orlenem mówi tak: Czuję się bardzo komfortowo z wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem zawodowym, jakimi dysponuję.

W pierwszej części wywiadu, który można przeczytać tutaj, prezes Grupy Lotos opowiedział nam m.in. o tym, co dały mu podróże po świecie, co łączy międzynarodowy świat biznesu, czy o samotności na szczycie.

Mateusz A. Bonca większość swojego życia zawodowego spędził za granicą. Jako dyrektor w Deutsche Bank AG (ostatnio dyrektor w Group Management Consulting) pracował w Niemczech we Frankfurcie nad Menem. Wcześniej jako menedżer zatrudniony był w Peppers and Rogers Group Middle East w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, pracował również w McKinsey & Company jako konsultant i starszy konsultant. W sumie doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując na czterech kontynentach, w kilkunastu państwach i kilkudziesięciu miastach. Trzy lata temu wrócił do Polski - do rodzinnego Trójmiasta - gdzie podjął się zarządzania Grupą Lotos.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Życie na walizkach nie było uciążliwe?

Nie rozumiem pytania. Czemu miałoby być?

Kilkanaście lat swojego życie spędził pan w podróży. Jazda od lotniska do lotniska. Od hotelu do hotelu. To może męczyć.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (10)

Do artykułu: Mateusz A. Bonca, prezes Grupy Lotos: Przez konsolidację nikt nie straci pracy. O siebie też się nie boję

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Lotos w rękach PO 2019-12-07 09:59:40

  Jarosław Wittstock reprezentuje interesy PO podobnie jak jego koledzy z jednej wioski pod Gdańskiem czyli z Lublewa. Z ich inicjatywy w ciągu kilku lat zostali zwolnieni z Lotosu wszyscy, których sympatie polityczne były po stronie PiS. Nie rozumiem co PiS wyprawia oddając LOTOS w ręce platformersów!

 • Narcystyczne i pyszne spojrzenie 2019-12-06 22:13:57

  “Kiedy przygotowywałem strategię dla Grupy Lotos, użyłem w niej słów „stabilizacja i bezpieczny rozwój”…. JA JA JA = jak narcyzm [przygotowywaŁEM… użyŁEM - pewnie jedyny koncern na świecie gdzie Prezes SAM “przygotowuje strategie” :-)] Plus: “A i o siebie się nie boję. Czuję się bardzo komfortowo z wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem zawodowym, jakimi dysponuję.” ...Prawie jako Donald Trump. PS. Powodzenia na "wolnym rynku"- ciekawe czy koleja spółka będzie także Spółka Skarbu Państwa...

 • Zarządzanie - pytanie na poziomie studiów licencjackich 2019-10-20 23:10:57

  Czy ten proces Orlen & Lotos to jest faktycznie fuzja - czy też może przejęcie?

 • Filozofia zarządzania - złote myśli prezesa 2019-10-11 00:41:56

  Pytanie, czy mając na uwadze, że cała organizacja korzysta tylko z tego jednego palca, nie pozwolić takiej osobie na kilka małych pociągnięć całej ręki.

 • Biuro podrozy 2019-10-10 21:31:07

  "Życie na walizkach nie było uciążliwe?" "Nie rozumiem pytania. Czemu miałoby być?" - powiedzial ten co duuuuuuzo podrozowal haha

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA