PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Marek Magierowski: Do tej pory wymiana kadr w armii postępuje spokojnie

  • Autor: PAP/JS
  • 18 mar 2017 12:53

Zmiany mogą niepokoić, szczególnie że odchodzą niekiedy generałowie z bogatą kartą kariery zawodowej, ale stanowisko prezydenta jest takie, że do tej pory wymiana kadr w armii postępuje spokojnie, nie ma zagrożenia destabilizacją na szczytach hierarchii wojskowej - zaznaczył Marek Magierowski.

Marek Magierowski: Do tej pory wymiana kadr w armii postępuje spokojnie
Marek Magierowski (fot.youtube.com)
REKLAMA

• Szef biura prasowego kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy był w sobotę (18 marca) wśród gości audycji w radiowej Trójce.

• Jak mówił, zmiany w wojsku mogą niepokoić, szczególnie, że odchodzą niekiedy generałowie z dużym doświadczeniem, ale zdaniem prezydenta nie ma powodów do niepokoju.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Rzeczniczka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer stwierdziła, że "skala odejść z wojska generałów jest porażająca".

• Poseł Kukiz'15 Grzegorz Długi zaznaczał, że w wojsku potrzebni są generałowie, którzy mają doświadczenie, szczególnie we współpracy z NATO.

Szef biura prasowego kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy był w sobotę (18 marca) wśród gości audycji w radiowej Trójce. Rozmowa dotyczyła m.in. zmian na wysokich stanowiskach dowódczych w armii. Przedstawiciele ugrupowań opozycyjnych oceniali, że sytuacja jest bardzo niepokojąca.

Magierowski powiedział, że minister Antoni Macierewicz "jako szef resortu obrony ma mandat do przeprowadzania takich, a nie innych zmian w armii". "Wszyscy skupiają się oczywiście na roszadach personalnych, które w moim przekonaniu są oczywiście ważne, ale chyba nie są najważniejsze biorąc pod uwagę ten daleko idący ambitny plan reformy sił zbrojnych, który przeprowadza pan minister Macierewicz" - dodał.

"Oczywiście te zmiany mogą niepokoić, szczególnie że odchodzą niekiedy generałowie z bardzo bogatą kartą swojej kariery zawodowej w wojsku i rzeczywiście z bardzo rozlicznymi i ważnymi kontaktami wśród swoich odpowiedników w państwach Sojuszu Północnoatlatyckiego, ale wydaje się - takie jest stanowisko pana prezydenta, że do tej pory te zmiany, wymiana kadr w armii postępuje w sposób spokojny, nie ma zagrożenia destabilizacją na szczytach hierarchii wojskowej" - powiedział Magierowski.

Dodał, że prezydent "spotyka się bardzo regularnie" z szefem MON i - jak mówił - "jeżeli dochodzi do różnicy zdań, czy to w kwestii kandydatur, nominacji na najważniejsze stanowiska w armii, czy też w kwestii tej, czy innej reformy np tworzenia zrębów obrony terytorialnej, to oczywiście te różnice zdań są wyjaśniane".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Marek Magierowski: Do tej pory wymiana kadr w armii postępuje spokojnie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA