PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Mały ZUS Plus z dobrym wynikiem. W systemie 281 tys. przedsiębiorców

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 4 mar 2020 14:27

4 marca Ministerstwo Rozwoju poinformowało, że Mały ZUS Plus objął 281 tys. przedsiębiorców. Do ulgi można było zgłaszać się od 1 lutego do 2 marca. Automatycznie objęła ona też wcześniej korzystających z Małego ZUS-u.

Mały ZUS Plus z dobrym wynikiem. W systemie 281 tys. przedsiębiorców
Minister Jadwiga Emilewicz (fot. Ministerstwo Rozwoju/twitter.com)
REKLAMA
  • Minister Jadwiga Emilewicz podkreśla, że rozwiązanie to jest dobrowolne i decyzja o wejściu w  Mały ZUS zależy od prowadzącego działalność gospodarczą.
  • Mały ZUS Plus wszedł w życie 1 lutego 2020 r. Przed zmianami z ulgi mógł skorzystać przedsiębiorca, którego ubiegłoroczny przychód nie przekraczał 30-krotności minimalnego wynagrodzenia.
  • Przedsiębiorca, który chciał od lutego korzystać z Małego ZUS-u Plus i spełniał ustawowe warunki, mógł zgłosić się do ulgi maksymalnie do 2 marca.

- Bardzo nas cieszy, że tak wielu polskich przedsiębiorców zdecydowało się skorzystać z naszego rozwiązania. Pokazuje to, że nasze propozycje wychodzą naprzeciw oczekiwaniom drobnego biznesu - skomentowała dane minister Jadwiga Emilewicz. - Konsekwentnie podkreślaliśmy, że rozwiązanie to jest dobrowolne i to przedsiębiorcy decydują, czy chcą opłacać niższe składki, a zaoszczędzone kwoty przeznaczyć np. na rozwój swojej działalności.

Minister zwraca także uwagę, że niektórzy przedsiębiorcy będą mogli zgłosić się do Małego ZUS-u Plus w trakcie roku, np. po wznowieniu zawieszonej aktualnie działalności, czy też po zakończeniu opłacania preferencyjnych składek ZUS.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Mały ZUS to kolejna ulga wprowadzona w ostatnim czasie, która ułatwia prowadzenie w Polsce biznesu na niewielką skalę. Należy jednak pamiętać, że korzystanie z ulg jest dobrowolne. Opłacanie niższych składek wpływa na wysokość emerytury, renty i zasiłków z ubezpieczeń społecznych. Dlatego przedsiębiorca powinien korzystać z ulgi z rozwagą - wskazuje prezes ZUS Gertruda Uścińska.

Co to jest Mały ZUS Plus?

Mały ZUS Plus wszedł w życie 1 lutego 2020 r. Przed zmianami z ulgi mógł skorzystać przedsiębiorca, którego ubiegłoroczny przychód nie przekraczał 30-krotności minimalnego wynagrodzenia, czyli w styczniu 2020 r. - 67,5 tys. złotych. Od początku lutego kwota ta wzrosła do 120 tys.

Czytaj też: Prawie 140 kobiet z zarzutami za wyłudzenia zasiłków macierzyńskich z ZUS

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Mały ZUS Plus z dobrym wynikiem. W systemie 281 tys. przedsiębiorców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA