×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Mały i średni biznes przygotowany na cyberataki

  • Justyna Koc
    jk
  • 15 maj 2020 17:28

Sektor MŚP w wielu wypadkach stanowi trzon gospodarki - tylko w Polsce, w 2019 roku było na tym rynku prawie 2,1 miliona podmiotów, zatrudniających blisko 10 milionów pracowników. Czy są przygotowani na cyberataki?

Mały i średni biznes przygotowany na cyberataki
Sektor MŚP nie pozostaje w tyle za dużymi firmami jeżeli myślimy o poziomie wiedzy dotyczącej cyberryzyk (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Małe i średnie przedsiębiorstwa mogą pochwalić się wysoką kulturą organizacyjną skupioną wokół bezpieczeństwa i prywatności danych.
  • Ponad dwie trzecie respondentów ze wszystkich branży, którzy wzięli udział w badaniu Cisco stwierdziło, że kierownictwo w ich organizacjach nadało bezpieczeństwu wysoki priorytet.
  • Według danych z raportu Cisco, tylko jeden procent firm MŚP nigdy nie testuje swoich planów bezpieczeństwa cyfrowego, a 4 proc. przyznaje, że robi to rzadko.

Firma Cisco opublikowała raport „Big Security in a Small Business World”, który prezentuje, w jaki sposób małe i średnie organizacje wykorzystują cyberbezpieczeństwo do rozwoju swojej działalności. Eksperci analizują i obalają najpopularniejsze mity, które krążą wokół kwestii bezpieczeństwa cybernetycznego małych i średnich przedsiębiorstw i tego jak firmy z tego sektora wykorzystują swoje zasoby w tym zakresie.

Mit: osoby na kierowniczych stanowiskach w MŚP nie traktują poważnie bezpieczeństwa i prywatności danych

Odpowiedzi uczestników badania odpowiadających w firmach za kwestie IT potwierdzają, że to twierdzenie jest dalekie od prawdy, przytaczając trzy główne argumenty: poufność danych, edukacja oraz poparcie zarządu.

90 proc. osób podejmujących decyzje w kwestiach IT w małych i średnich przedsiębiorstwach przyznaje, że znają programy ochrony danych osobowych, które są realizowane w ich organizacjach. Co ciekawe, w przypadku dużych firm, ten odsetek jest wyższy jedynie o jeden procent.

To samo dotyczy kwestii świadomości w zakresie cyberbezpieczeństwa. Sektor MŚP nie pozostaje w tyle za dużymi firmami jeżeli myślimy o poziomie wiedzy dotyczącej cyberryzyk. Prowadzenie obowiązkowych, regularnych działań edukacyjnych na tym polu potwierdza 84 proc. respondentów badania Cisco. Takiej samej odpowiedzi udzieliło tylko 4 proc. więcej reprezentantów większych firm.

87 proc. kadry kierowniczej w małych i średnich przedsiębiorstwach zgadza się z faktem, że bezpieczeństwo ma wysoki priorytet w ich organizacji. Na tym polu pozostają oni jedynie odrobinę w tyle za dużymi organizacjami (90 proc.).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Mały i średni biznes przygotowany na cyberataki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA