×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Małopolskie: Samorząd da pieniądze rodzinom na zatrudnienie niań

  • Autor: PAP/JS
  • 3 lip 2017 16:49

Radni sejmiku małopolskiego jednogłośnie zagłosowali za realizacją pilotażowego programu "Małopolska Niania". W ramach programu 92 rodziny z małymi dziećmi z 23 gmin otrzymają 1,5 tys. zł miesięcznie na zatrudnienie opiekunki do dziecka przez 10 miesięcy.

Małopolskie: Samorząd da pieniądze rodzinom na zatrudnienie niań
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Projekt "Małopolska Niania" to odpowiedź samorządu województwa na potrzeby młodych rodziców, którym trudno jest połączyć życie rodzinne z zawodowym, ponieważ w ich okolicy brakuje miejsc w żłobkach i przedszkolach.

Każda z rodzin biorących udział w pilotażu będzie otrzymywać po 1,5 tys. zł miesięcznie przez maksymalnie 10 miesięcy (niezależnie od liczby dzieci w rodzinie), z czego 1 tys. zł będzie pochodzić z budżetu województwa, a 500 zł - od gmin. Poszczególne gminy określą zasady przekazywania wynagrodzenia rodzinom.

Na ten cel w 2017 roku przeznaczono z budżetu województwa 293 tys. zł. Wartość całego, trwającego 10 miesięcy pilotażu, to 1 mln 380 tys. zł.

Do pilotażu "Małopolskiej Niani" zaproszono 30 gmin z Małopolski, w których brakuje najwięcej miejsc w żłobkach. Ostatecznie na udział w projekcie zdecydowały się 23 z nich: Alwernia, Biecz, Bukowina Tatrzańska, Chełmiec, Dąbrowa Tarnowska, Dębno, Dobczyce, Grybów, Kęty, Korzenna, Krynica-Zdrój, Krzeszowice, Łącko, Mogilany, Mszana Dolna, Nowy Targ, Oświęcim, Skawina, Stary Sącz, Świątniki Górne, Wadowice, Wielka Wieś i Wojnicz.

Decyzja radnych województwa pozwoli zatrudnić od 1 września 92 nianie, czyli dokładnie tyle, ile wnioskowały wszystkie 23 gminy. Oznacza to, że już niebawem 92 rodziny będą mogły samodzielnie wskazać osobę, której powierzą opiekę na swoim dzieckiem.

Wybrany opiekun lub opiekunka może być członkiem danej rodziny, istotne jest jednak, by była to osoba bezrobotna, która nie przekroczyła 60 roku życia w przypadku kobiet i 65 - w przypadku mężczyzn.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Małopolskie: Samorząd da pieniądze rodzinom na zatrudnienie niań
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA