-
- •13 maj 2023 0:01
Nie nazwałbym braków kadrowych problemem, a wyzwaniem, przed jakim stoją polscy przedsiębiorcy. My mamy narzędzia, by pomóc im je pokonać - mówi wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Łukasz Gałczyński.

72 proc. pracodawców w Polsce odczuwa niedobór kandydatów do pracy o pożądanych umiejętnościach (fot. Unsplash/Ricardo Gomez Angel)
- Problem braków kadrowych nie jest w Polsce nowy. Wojna w Ukrainie jedynie pogłębiła trudności z dostępem do pracowników.
- Agencja Rozwoju Przemysłu w swojej ofercie ma szereg rozwiązań pomagających przedsiębiorcom w lepszym dopasowaniu umiejętności pracowników do swoich potrzeb.
- - Dziś jeszcze sobie radzimy z wyzwaniem, jakim są braki kadrowe, ale z pewnością będzie się ono pogłębiać - przyznaje Łukasz Gałczyński.
W Polsce brakuje rąk do pracy, wojna w Ukrainie dodatkowo utrudniła dostęp do pracowników ze Wschodu
Rekordowo niskie bezrobocie w Polsce, jakie obserwujemy od miesięcy, oraz problemy z dostępem do pracowników ze Wschodu wywołane wojną w Ukrainie dają się we znaki przedsiębiorcom.
Z opublikowanego w połowie kwietnia 2023 badania ManpowerGroup „Niedobór talentów” wynika, że 72 proc. pracodawców w Polsce odczuwa niedobór kandydatów do pracy o pożądanych umiejętnościach.
Posłuchaj całej rozmowy z Łukaszem Gałczyńskim, wiceprezesem ARP:
Ciąg dalszy artykułu pod nagraniem wideo


Słowa kluczowe
- Łukasz Gałczyński
- ARP
- przedsiębiorcy
- EEC 2023
- Europejski Kongres Gospodarczy
- dotacja
- rynek pracy
- braki kadrowe
- wideo
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu
REKLAMA
KOMENTARZE (0)