×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Maląg: wsparcie z tarczy antykryzysowej jest przyznawane na bieżąco

  • Autor: PAP/RAF
  • 18 kwi 2020 17:43

Widzimy, że instrumenty z tarczy antykryzysowej działają. Wsparcie jest na bieżąco przyznawane przez urzędy pracy - poinformowała minister rodziny Marlena Maląg, podsumowując cykl wideokonferencji z wojewodami i samorządowcami na temat sytuacji na rynku pracy.

Maląg: wsparcie z tarczy antykryzysowej jest przyznawane na bieżąco
Obowiązująca od 1 kwietnia tarcza antykryzysowa ma przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii. (Fot. Fotolia)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Minister Maląg podkreśliła, że intencją rządu było przygotowanie takich rozwiązań, które pozwolą firmom skorzystać z pomocy państwa.
  • - Widzimy, że nasze instrumenty działają - wsparcie już przyznawane jest przez wojewódzkie czy powiatowe urzędy pracy - powiedziała szefowa MRPiPS.
  • Widzimy, że tarcza działa, a dzięki tym spotkaniom wiemy, jak cały proces przebiega z lokalnej perspektywy - dodała.

Cykl wideokonferencji z wojewodami i samorządowcami na temat sytuacji na rynku pracy w związku z epidemią koronawirusa trwał od środy (15 kwietnia) do piątku (17 kwietnia). Rozmowy dotyczyły m.in. realizacji instrumentów wsparcia przyjętych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej.

Minister Maląg podkreśliła, że intencją rządu było przygotowanie takich rozwiązań, które pozwolą firmom skorzystać z pomocy państwa, a jednocześnie skrócą do niezbędnego minimum formalności i proces ubiegania się o wsparcie.

- Widzimy, że nasze instrumenty działają - wsparcie już przyznawane jest przez wojewódzkie czy powiatowe urzędy pracy. Wideokonferencje były okazją do wymiany doświadczeń z samorządowcami, którzy na swoim terenie są na bieżąco w kontakcie z przedsiębiorcami. Mamy pełną wiedzę o tym, jak to wsparcie jest realizowane. To były bardzo dobre, niezwykle potrzebne spotkania - podsumowała szefowa MRPiPS.

Czytaj też: Przedsiębiorcy złożyli już ponad 1,29 mln wniosków o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej

Dodała, że wychodząc z inicjatywą wideokonferencji resort chciał mieć "informacje z pierwszej ręki o tym, jak przebiega realizacja tarczy antykryzysowej". - Cieszę się, że samorządowcy tak chętnie odpowiedzieli na nasze zaproszenie - to dowód, że wszystkim nam przyświeca ten sam cel - pomoc firmom, żeby w jak najmniejszym stopniu odczuły one negatywne skutki pandemii - wskazała Maląg.

Podziękowała samorządom za udział w wideokonferencji i zaangażowanie w proces obsługi wniosków i przyznawania wsparcia przedsiębiorcom z instrumentów tarczy antykryzysowej. - Widzimy, że tarcza działa, a dzięki tym spotkaniom wiemy, jak cały proces przebiega z lokalnej perspektywy. To były bardzo cenne rozmowy, na których - mam nadzieję - wszyscy skorzystaliśmy. Liczę na to, że przełoży się to na jeszcze sprawniejszą obsługę wniosków. W interesie nas wszystkich jest ochrona miejsc pracy - dodała.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Maląg: wsparcie z tarczy antykryzysowej jest przyznawane na bieżąco

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA