PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Mają niemal 1/5 pracowników z zagranicy. "Polska to atrakcyjne miejsce"

  • km
  • 21 cze 2022 14:01

Spośród wszystkich zatrudnionych w Citibank Europe w Polsce cudzoziemcy stanowią ponad 18 proc. - Przekroczenie poziomu 1000 osób z innych państw w naszym banku jest dowodem na to, że Polska jest w tej chwili postrzegana przez nich jako miejsce atrakcyjne zarówno do pracy zawodowej, jak i życia prywatnego – mówi szefowa Citibank Europe Plc w PolsceIwona Dudzińska.

Mają niemal 1/5 pracowników z zagranicy. "Polska to atrakcyjne miejsce"
Cudzoziemcy zatrudnieni w Citibank Europe w Polsce reprezentują 90 różnych narodowości (fot. Pixabay)
REKLAMA

Pod koniec kwietnia bieżącego roku liczba zatrudnionych w Citibank Europe Plc w Polsce wyniosła 5948 osób. 1055 osób to cudzoziemcy reprezentujący 90 różnych narodowości. Najwięcej osób spoza Polski ma obywatelstwo indyjskie, ukraińskie, a także włoskie, białoruskie, azerbejdżańskie i tureckie. Wśród pracowników znaleźli się cudzoziemcy z Zimbabwe, Egiptu, Nigerii czy Pakistanu. 

- Citi jest miejscem otwartym, dostępnym dla każdego, a przy tym wspierającym różnorodność. Naszą misją jest promocja talentów bez względu na płeć, pochodzenie, czy kolor skóry – wyjaśnia Iwona Dudzińska, szefowa Citibank Europe Plc w Polsce. – Przekroczenie poziomu 1000 osób z innych państw w naszym banku jest dowodem na to, że Polska jest w tej chwili postrzegana przez nich jako miejsce atrakcyjne zarówno do pracy zawodowej, jak i życia prywatnego. Samo Citi zaś chce być najlepszym miejscem pracy i rozwoju, gwarantującym rozwój różnorodnych umiejętności i oferującym karierę dla wszystkich, którzy są na nią gotowi.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zobacz: Różnorodność w firmie ma dobry wpływ na kulturę organizacyjną i reputację

Centrum globalnych usług finansowych Citibank Europe, razem z bankiem Citi Handlowy, znalazło się w gronie 38 firm uznanych za najbardziej zaawansowane w zarządzaniu różnorodnością, dbaniu o inkluzję w organizacji i dążeniu do osiągnięcia spójności społecznej. Lista powstała na podstawie badania Diversity IN Check, przeprowadzonego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które koordynuje Kartę Różnorodności w Polsce.

Otwarcie na różnorodność widoczne jest również w podziale na płeć. Z 1055 zatrudnionych cudzoziemców 695 osób stanowią mężczyźni, a 360 – kobiety. Wśród wszystkich pracowników ogółem, jest 2422 kobiety oraz 3088 mężczyzn (a także dodatkowo 15 osób „other gender”).  

- Citi jest miejscem otwartym dla kobiet i wspomagającym je w robieniu kariery. Nie jesteśmy gołosłowni, bo stoją za tym konkretne dane. W Citi Handlowym oraz CSC kobiety zajmują blisko połowę stanowisk menadżerskich – mówi Iwona Dudzińska, która od kwietnia pełni rolę szefowej polskiego oddziału Citibank Europe a z Citi związana jest od 30 lat. – Nie bez znaczenia jest również fakt, że szefową globalnego Citi jest również kobieta – Jane Fraser, pierwsza prezeska na Wall Street.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Mają niemal 1/5 pracowników z zagranicy. "Polska to atrakcyjne miejsce"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA