PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Mają 5 tys. pracowników. 80 HR-owców spaja organizację

PGE Energia Ciepła to spółka działająca w kilkunastu miastach w Polsce. Rolę łączników miedzy oddziałami a centralą pełnią HR business partnerzy. Cały dział HR w liczącej 5 tys. pracowników spółce wynosi blisko 80 osób.

Mają 5 tys. pracowników. 80 HR-owców spaja organizację
W PGE Energia Ciepła dział HR tworzy blisko 80 osób. (fot.shutterstock.com)
REKLAMA
  • PGE Energia Ciepła to 5 tys. pracowników. W tym gronie blisko 80 osób tworzy dział HR.
  • Spółka mocno postawiła też na HR business partnerów, których rolą jest nie tylko promowanie produktów HR-owych, ale też wspieranie pracy menadżerów i dyrektorów.
  • - Zależy nam, aby każde działanie w firmie było dobrze zakomunikowane i zgodne z biznesem, a także naszymi potrzebami, dlatego omawiamy i planujemy wszystkie działania HR BP - mówi Magdalena Wyrzykowska-Glezner, dyrektor departamentu zasobów ludzkich w PGE Energia Ciepła, spółce należącej do Grupy Kapitałowej PGE.

PGE Energia Ciepła to pięć tysięcy pracowników, którzy rozsiani są po zakładach znajdujących się w kilkunastu miastach Polski. Jaki model zarządzania stosujecie?

Firma przywiązuje bardzo dużą wagę do HR. Z powodzeniem sprawdza się u nas tzw. model Ulricha. Zakłada on, że w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa istotną rolę odgrywają HR business partnerzy. W PGE Energia Ciepła dział HR tworzy blisko 80 osób.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Magdalena Wyrzykowska-Glezner. (fot. PGE EC)
Magdalena Wyrzykowska-Glezner. (fot. PGE EC)

HR business partnerzy pełnią rolę łączników pomiędzy poszczególnymi pracodawcami rozrzuconymi po Polsce a centralą i centrum transakcyjnym oraz eksperckim HR. Dzięki temu HR wspiera menedżerów i pracodawców w sposób optymalnie dostosowany do specyfiki lokalnej organizacji.

Jakie zadania mają HR business partnerzy?

Lista jest długa. Znajdziemy na niej wspieranie dialogu społecznego, wspieranie pracodawców we wszystkich kontaktach ze stroną społeczną, aktualizację regulacji wewnętrznych związanych z prawem pracy, doradztwo w tworzeniu planów szkoleń i rozwoju pracowników, planowanie i budżetowanie kosztów osobowych. Ale to też oczywiście wsparcie dla produktów czysto HR-owych, czyli oceny pracowniczej czy komunikacji z pracownikami.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Mają 5 tys. pracowników. 80 HR-owców spaja organizację

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA