PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Piotr Müller: Właściwe organy zajmą się wnioskami z raportu NIK o pracy dla więźniów

  • Autor: PAP/AT
  • 10 gru 2019 19:34

Osoby, których dotyczą ewentualne zarzuty będą przedstawiały swoje argumenty. Na tej podstawie właściwe organy będą decydowały czy podjąć dalsze postępowania - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller pytany o raport NIK nt. programu "Praca dla więźniów".

Piotr Müller: Właściwe organy zajmą się wnioskami z raportu NIK o pracy dla więźniów
Adobe Stock
REKLAMA
  • We wtorek (10 grudnia) NIK opublikowała raport nt. programu "Praca dla więźniów". Wynika z niego, że wykryte zostały liczne nieprawidłowości w finansowaniu inwestycji i remontów realizowanych ze środków publicznych.
  • Podchodzimy ze spokojem do zapowiedzianych przez NIK kontroli związanych z programem "Praca dla więźniów - skomentował  Piotr Müller.
  • Właściwe organy będą zajmowały się wnioskami wypływającymi z tych kontroli - zaznaczył.

We wtorek (10 grudnia) NIK opublikowała raport nt. programu "Praca dla więźniów". Wynika z niego, że wykryte zostały liczne nieprawidłowości w finansowaniu inwestycji i remontów realizowanych ze środków publicznych. W związku z wynikami kontroli NIK podjął decyzję o skierowaniu 16 zawiadomień do prokuratury. Dodatkowo rozpoczął ogólnopolską kontrolę, która objęła Ministerstwo Sprawiedliwości, Centralny Zarząd Służby Więziennej oraz siedem innych jednostek. Ma ona potrwać do końca stycznia 2020 r.

"Podchodzimy do tego ze spokojem. Właściwe organy będą zajmowały się wnioskami wypływającymi z tej kontroli" - podkreślił Müller.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak zaznaczył Służba Więzienna w zasadzie od transformacji ustrojowej nie przechodziła dużych zmian. "Dopiero rząd PiS podjął się przeprowadzenia zmian w tej służbie. Te zmiany trzeba docenić, w szczególności działania (b. wiceministra sprawiedliwości, europosła) Patryka Jakiego" - dodał rzecznik rządu.

Czytaj też: Jaki: Zarzuty dot. programu "Praca dla więźniów" są absurdalne

"Kluczowy dla oceny sytuacji jest niepodważalny fakt skokowego wzrostu zatrudnienia więźniów - z 24 tysięcy do 37 tysięcy. Więźniowie spłacają alimenty, zadośćuczynienia, co dostrzega sam NIK w swoim raporcie" - podkreślił Müller.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Piotr Müller: Właściwe organy zajmą się wnioskami z raportu NIK o pracy dla więźniów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA