×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ludzie masowo odchodzą z pracy. Bardzo groźne zjawisko

 • KDS
 • 3 maj 2022 17:58

Ogólna natura pracy, zbyt duże obciążenie obowiązkami służbowymi, brak poczucia docenienia, nierówności w wynagrodzeniu czy ograniczone możliwości rozwoju kariery. Tak prezentują się główne czynniki, które decydowały o tym, że ludzie zdecydowali się odejść z pracy w czasie pandemii.

Ludzie masowo odchodzą z pracy. Bardzo groźne zjawisko
Głównymi powodami, przez które decydują się na odejście to ogólna natura ich pracy oraz zbyt duże obciążenie obowiązkami służbowymi. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
 • Firma Medallia opublikowała raport „Spostrzeżenia na temat wielkiej rezygnacji: Dlaczego pracownicy odchodzą z pracy” przeprowadzony w październiku 2021 r.
 • Przepytała w nim prawie 1 500 pracowników w USA, którzy niedawno odeszli z pracy lub myślą o złożeniu wypowiedzenia.
 • W ten sposób otrzymała odpowiedzi na pytanie dlaczego zatrudnieni odchodzili od swoich pracodawców oraz w jaki sposób pandemia wpłynęła na Wielką Rezygnację, a także co organizacje powinny zrobić, aby z powodzeniem przeprowadzić nowe rekrutacje.

Z badania „Spostrzeżenia na temat wielkiej rezygnacji: Dlaczego pracownicy odchodzą z pracy” wynika, że prawie połowa zatrudnionych, którzy odeszli z miejsca pracy w ramach Wielkiej Rezygnacji deklaruje, że w tamtym momencie nie mieli zapewnionej nowej posady.

Głównymi powodami, przez które decydują się na odejście to ogólna natura ich pracy oraz zbyt duże obciążenie obowiązkami służbowymi. Wpływ na podjęcie decyzji o złożeniu wypowiedzenia mają również brak poczucia docenienia, nierówności w wynagrodzeniu czy ograniczone możliwości rozwoju kariery.

Z badania przeprowadzonego przez firmę Medallia wynika, że wypalenie zawodowe jest poważnym problemem, z którym mierzą się zatrudnieni. Około 60 proc. pracowników, którzy złożyli wypowiedzenie deklaruje, że doświadczyło wypalenia zawodowego i emocjonalnego w ostatnim miejscu pracy. Warto również zwrócić uwagę, że prawie 1 na 3 zatrudnionych twierdzi, że pandemia COVID-19 miała wpływ na ich decyzję o zakończeniu współpracy z pracodawcą. W grupie pracowników, którzy zrezygnowali z pracy z powodu pandemii, prawie 70 proc. badanych deklaruje, że zależy im na lepszej równowadze między życiem zawodowym a prywatnym.

Czytaj więcej: L4 i ryzykowna choroba. Stracisz pieniądze, jeśli weźmiesz na nią zwolnienie lekarskie

Warto również zwrócić uwagę, że więcej niż połowa (ponad 50 proc.) respondentów twierdzi, że ich pracodawcy nie wystarczająco często pytają o opinie pracowników. Dodatkowo zaledwie 25 proc. zatrudnionych czuje się wysłuchanych przez swoich obecnych pracodawców, a mniej niż jedna czwarta dostrzega, że ich firma podejmuje „znaczące działania” w oparciu o ich opinie.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Ludzie masowo odchodzą z pracy. Bardzo groźne zjawisko
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Poca 2022-05-08 15:40:15

  Odchodzą bo nie mają powodu żeby zostać.

 • Types 2022-05-07 18:50:35

  Chcą,aby pracować za trzech,a pęsja jedna.

 • Edzia 2022-05-07 12:27:26

  Najbardziej męczące jest to, że wykonuje się nikomu niepotrzebne rzeczy w każdej pracy.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA