Lubuskie: Rośnie liczba cudzoziemców starających się o pracę

• Od 17 października chcąc złożyć wniosek o pobyt lub odebrać kartę pobytu w Oddziale Cudzoziemców Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego trzeba będzie zarezerwować termin.
• Ma to usprawnić obsługę rosnącej liczby cudzoziemców starających się o pobyt i pracę.
• Urząd wdraża także usługę przekazywania informacji sms o możliwości odbioru kart pobytu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lubuskie: Rośnie liczba cudzoziemców starających się o pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/MN

13 paź 2016 16:39


Jak poinformował dyr. Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców LUW w Gorzowie Wlkp. Paweł Klimczak, do końca sierpnia 2016 do wojewody lubuskiego wpłynęło 5 757 wniosków w sprawach pobytu cudzoziemców i zezwoleń na pracę. W porównywalnym okresie w 2014 roku były to 1 763 sprawy.

"Gwałtowny wzrost zainteresowania pobytem w Polsce wynika głównie z zapotrzebowania lubuskich pracodawców na pracowników z Ukrainy" - wyjaśnił Klimczak.

Wizyty należy zgłaszać co najmniej dzień wcześniej pod adresem: rezerwacje.luw.pl. Można też z tego skorzystać chcąc pobrać druki wniosków lub uzupełnić dokumenty w toczących się postępowaniach.

Osoby chcące dołączyć dokument do akt sprawy lub złożyć wniosek o wydanie zezwolenia na pracę, bez konieczności zasięgnięcia informacji, mogą to zrobić także w Punkcie Obsługi Klienta urzędu.

Petenci chcący złożyć wnioski o zaproszenie cudzoziemca oraz obywatele UE w sprawach pobytu nadal mogą załatwić sprawy w Oddziale Paszportów i Migracji w Gorzowie Wlkp. oraz w Oddziale Paszportów w Delegaturze LUW w Zielonej Górze bez konieczności rezerwacji terminu wizyty.

Urząd wdraża także usługę przekazywania informacji sms o możliwości odbioru kart pobytu.

Od 7 października uruchomi też infolinię w sprawach pobytu cudzoziemców pod numerem 95 7115 709, czynną w godzinach obsługi klientów Oddziału Cudzoziemców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.