PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Gi Group świętuje 20 lat działalności, osiągając 2 miliardy euro obrotu

Grupa Gi Group, utworzona i od początku swojego istnienia zarządzana przez Stefano Colli-Lanzi, zamknęła rok 2017 z najlepszym wynikiem w historii, potwierdzając tym samym swoją pozycję jednego z liderów światowego rynku usług HR. Niedawne przejęcie domów szkoleniowych TACK oraz TMI poszerzyło zakres usług oraz powiększyło do 57 liczbę krajów, w których działa Gi Group.

  • Bartosz Dyląg
    bad
  • 15 lut 2018 20:33
Gi Group świętuje 20 lat działalności, osiągając 2 miliardy euro obrotu
Na przestrzeni lat Gi Group ewoluowało z lokalnej agencji rekrutacyjnej do globalnego dostawcy kompleksowych usług HR dla biznesu. Fot. pixabay
REKLAMA

11 lutego 1998 roku Gi Group otrzymała od włoskiego Ministerstwa Pracy i Bezpieczeństwa Społecznego, licencję na prowadzenie działalności w zakresie usług HR i rekrutacji. Od tego czasu dynamicznie się rozwijała, aby w 2017 roku osiągnąć rekordowy poziom obrotów przekraczający 2 miliardy euro oraz EBITDA na poziomie 60 milionów euro. Stanowi to 20% wzrost w porównaniu z rokiem 2016.

Czytaj też: Jawność pensji podczas rekrutacji nieunikniona?

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ten historyczny wynik udało się osiągnąć dzięki pracy ponad 3300 osób zatrudnionych w Gi Group, które, rozlokowane w ponad 500 oddziałach na całym świecie, realizują zamówienia ponad 20 000 klientów.

Czytaj też: Języki obce w cenie. Niemiecki i francuski pomogą znaleźć atrakcyjną pracę

– Na przestrzeni lat Gi Group ewoluowało z lokalnej agencji rekrutacyjnej do globalnego dostawcy kompleksowych usług HR dla biznesu. Dziś jesteśmy partnerem odpowiadającym na rosnące potrzeby firm i pracowników – powiedział Stefano Colli-Lanzi, CEO Gi Group. – W nachodzących latach nie zamierzamy zwalniać tempa. Jeszcze bardziej skupimy się na dywersyfikacji naszych usług. Planujemy również kontynuację już rozpoczętego procesu strategicznych przejęć na wielu rynkach. To pozwoli nam na poszerzenie globalnej obecności Gi Group o kolejne kraje i usługi istotne z perspektywy naszego rozwoju. Jednym z wyznaczników naszych planów jest niedawne dołączenie Gi Group do Borsa Italiana's Elite Programme, inicjatywy utworzonej przez London Stock Exchange Group – dodał.

Gi Group działa w Polsce od 2007 roku. W jej skład wchodzą spółki Wyser, QiBit oraz dywizja dedykowana szkoleniom Gi Group Training. Grupa oferuje m.in. rekrutacje stałe, rekrutacje tymczasowe, headhunting, outsourcing, usługę search & selection, direct search oraz outsourcing IT. Gi Group pracuje dla wielu branż, w tym: IT i nowe technologie, nieruchomości i budownictwo, finanse i bankowość, BPO/SSC, a także ubezpieczenia i produkcja. Ma 14 biur w całym kraju oraz tzw. 9 SMS (site managed services). Każdego dnia deleguje do pracy u klientów ponad 5000 pracowników.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Gi Group świętuje 20 lat działalności, osiągając 2 miliardy euro obrotu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA