PARTNERZY PORTALU

Lewica zapowiada ucywilizowanie rynku pracy i koniec śmieciowego zatrudnienia

  • Autor: PAP/KDS
  • 11 gru 2022 19:06

Wolność, równość, solidarność, zmiana - to hasła deklaracji wartości, z którymi Lewica chce wystartować w wyborach, ogłoszone na kongresie Nowej Lewicy i Razem, zorganizowanym w niedzielę w Łodzi. "Lewica nie ma wroga na opozycji" - podkreślił jeden z jej liderów Krzysztof Gawkowski.

Lewica zapowiada ucywilizowanie rynku pracy i koniec śmieciowego zatrudnienia
Uczestnicy kongresu Lewicy podpisali się pod Deklaracją Ideową. (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
REKLAMA
  • W niedzielę w Łodzi odbył się kongresie Nowej Lewicy i Razem.
  • Uczestnicy przedstawili wspólną Deklarację Ideową.
  • Adrian Zandberg z Razem zadeklarował m.in. ucywilizowanie rynku pracy i koniec śmieciowego zatrudnienia.

"Lewica to odpowiedzialność za przyszłość, za Polskę naszych marzeń - bezpieczną, europejską, odpowiedzialną, demokratyczną - której nikt nie musi się wstydzić. (...) Lewica nie była i nie jest samotnikiem. Umiemy współpracować z naszymi partnerami na opozycji. Jesteśmy opozycją odpowiedzialną, mądrą i łączącą i taką chcemy być. Nie ma wroga na opozycji - Lewica zawsze o tym mówiła" - podkreślił przewodniczący sejmowego Klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

"Jesteśmy przyjaciółmi z tymi, którzy są w Platformie Obywatelskiej, Polskim Stronnictwie Ludowym i każdej innej demokratycznej strukturze" - dodał. Zaznaczył też, że Lewica "idzie do parlamentu z mocnym DNA" i że w parlamencie "nie da się wykolegować ze swego programu".

Lewica podpisała Deklarację Ideową. Co zawiera?

Podczas niedzielnego kongresu Nowej Lewicy i Razem, w którym uczestniczyło ok. tysiąca osób, przyjęto wspólną Deklarację Ideową dwóch partii oraz plan na najbliższy rok wyborczy.

Jako główne wartości w deklaracji przedstawiono: wolność, równość, solidarność oraz zmianę. W wystąpieniach liderzy obu partii rozwijali te pojęcia, sygnalizując, że ukrywa się za nimi m.in. prawo kobiet do decydowania o płodności, in vitro na koszt państwa, ustawa o równości małżeńskiej, związkach partnerskich, zakazie mowy nienawiści czy zagwarantowanie wszystkim Polakom równego dostępu usług publicznych - m.in. żłobków, transportu - niezależnie od statusu majątkowego i miejsca zamieszkania.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Lewica zapowiada ucywilizowanie rynku pracy i koniec śmieciowego zatrudnienia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA