PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Lewica i związkowcy z OPZZ planują wspólny marsz w Święto Pracy

W niedzielę (1 maja) w Święto Pracy ulicami Warszawy przejdzie wspólny marsz Lewicy i związkowców z OPZZ, a pod pomnikiem Ignacego Daszyńskiego przedstawione zostaną postulaty pracownicze. Swoje obchody zapowiada też Polska Partia Socjalistyczna, a także działacz społeczny Piotr Ikonowicz.

  • Autor: PAP/RAF
  • 30 kwi 2022 10:46
Lewica i związkowcy z OPZZ planują wspólny marsz w Święto Pracy
(Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Pochód rozpocznie się o godz. 11 pod siedzibą OPZZ przy ul. Kopernika, gdzie przemawiać będą liderzy Lewicy i związkowcy.
  • Uczestnicy przejdą pod pomnik marszałka Ignacego Daszyńskiego przy placu Na Rozdrożu. 
  • Na miejscu planowane są przemówieniach dotyczące postulatów propracowniczych oraz konferencja prasowa.

Największe z wydarzeń zapowiada Lewica i OPZZ - wspólny marsz pod hasłem "Pokój, praca, bezpieczeństwo". Swój przyjazd do stolicy potwierdziły reprezentacje związków zawodowych i lewicowi działacze z regionów, a gośćmi honorowymi marszu będą przedstawiciele załóg z Paroca i Solarisa, którzy pierwszy raz od dawna w prywatnym sektorze wywalczyli podwyżki płac.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pochód rozpocznie się o godz. 11 pod siedzibą OPZZ przy ul. Kopernika, gdzie przemawiać będą liderzy Lewicy i związkowcy. Następnie uczestnicy przejdą pod pomnik marszałka Ignacego Daszyńskiego przy placu Na Rozdrożu. Na miejscu planowane są przemówieniach dotyczące postulatów propracowniczych oraz konferencja prasowa.

Lider Partii Razem, poseł Lewicy Adrian Zandberg podkreślił, że nie będzie to wesołe Święto Pracy. - Rosną ceny żywności, mieszkań, rachunki. Polscy pracownicy mają chudsze portfele niż przed rokiem. W polskich domach znów pojawił się strach przed jutrem - powiedział.

Czytaj też: Polskie firmy będą mogły pomóc Ukrainie

- W Święto Pracy będą z nami pracownicy z firm, w których udało się wywalczyć podwyżki. Będziemy mówić o tym, jak podnieść płace i zatrzymać wzrost cen mieszkań - przekazał Zandberg.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Lewica i związkowcy z OPZZ planują wspólny marsz w Święto Pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA