Lenovo zwolni 3,2 tys. pracowników

Chiński producent komputerów osobistych Lenovo wypowie pracę aż 10 proc. pracowników, po tym jak sprzedaż telefonów byłej Motoroli spadła o 1/3.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lenovo zwolni 3,2 tys. pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: ZF

13 sie 2015 12:30


Lenovo ryzykownie przejął Motorolę od Google w ubiegłym roku, kiedy zaczynała chylić się ku upadkowi. Jak widać, inwestycja o wysokości 3 mld dolarów, mająca na celu uplasowanie Lenovo w czołówce producentów smartfonów, nadal nie przynosi zysków. 

Kosztowne cięcie etatów

Zwolnienie pracowników będzie kosztowało CEO chińskiego giganta, Yanga Yuanquinga, ok. 600 mln dolarów. Decyzję o aż tak dużej redukcji etatów podjęto, kiedy dział urządzeń mobilnych Lenovo przyniósł 300 mln dolarów straty. 

Czytaj też: Zwolnienia w Kraft Heinz. 2,5 tys. pracowników straci pracę

Yuanquing nadal myśli pozytywnie

Oprócz spadku sprzedaży smartfonów, Lenovo dotkliwie odczuło również kurczący się globalny rynek komputerów osobistych. Jednak determinacja szefa pekińskiego koncernu, aby dorównać Apple i Samsungowi, nadal jest duża.

Czytaj też: Szef Lenovo dzieli się swoim zarobkiem z pracownikami

- Wierzę, że przejęcie Motoroli było właściwą decyzją – mówi Yuanquing w wywiadzie dla „Reuters”. – Najmocniejsi gracze na globalnym rynku smartfonów to w tej chwili Samsung i Apple, i myślę, że to właśnie Lenovo będzie tym trzecim – dodaje. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.