PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Łatwiej o dotacje dla firm. NCBR poluzowało kryteria

  • Autor: PAP/AT
  • 7 lip 2017 6:43

Firmy i zespoły, które będą umiały grać w jednej drużynie, mogą powalczyć o dotacje na pionierskie projekty. Będzie o nie łatwiej, bo Narodowe Centrum Badań i Rozwoju poluzowało kryteria.

Łatwiej o dotacje dla firm. NCBR poluzowało kryteria
NCBR wesprze najlepsze projekty B+R obejmujące badania przemysłowe oraz eksperymentalne prace rozwojowe(fot.fotolia)
REKLAMA

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłosiło niedawno konkurs na dotacje dla przedsiębiorców i naukowców, którzy chcą wspólnie opracować innowacyjne rozwiązania. Rządowa agencja wesprze najlepsze projekty B+R obejmujące badania przemysłowe oraz eksperymentalne prace rozwojowe, których efektem powinny być unikalne, przynajmniej w skali kraju, przedsięwzięcia technologiczne. Taką szansę daje im poddziałanie programu 4.1.4 programu Inteligentny Rozwój - podaje "Puls Biznesu".

Chcemy wyłonić najlepsze projekty badawcze realizowane przez konsorcja. Jestem przekonany, że dzięki umiejętności połączenia i talentu z doświadczeniem w komercjalizacji prac B+R Polska jest w stanie dokonać przełomu technologicznego w wielu dziedzinach gospodarki - podkreśla cytowany przez gazetę Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego – informuje "Puls Biznesu".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Laureaci poprzednich naborów już teraz pracują nad nowatorskimi rozwiązaniami, w tym m.in. inteligentnymi znakami drogowymi, systemem transportu gazu ziemnego i węglowodorów ciekłych pod średnim i wysokim ciśnieniem - informuje "PB".

To już trzecia edycja konkursu z dotacjami na wspólne projekty biznesu i nauki. Do podziału między wnioskodawców tym razem 200 mln zł. Warto podkreślić, że przedsięwzięcia muszą wpisywać się w obszar tzw. krajowych inteligentnych specjalizacji. Premiowane będą projekty o wysokim poziomie innowacyjności, a ważnym kryterium oceny będzie opłacalność ich wdrożenia - zaznacza gazeta.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Łatwiej o dotacje dla firm. NCBR poluzowało kryteria

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA