PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Łapówki przy przyjmowaniu do służby w wojsku?

  • Autor: PAP/JS
  • 1 cze 2017 16:16

Żandarmeria Wojskowa zatrzymała dwie osoby podejrzane o przyjmowanie łapówek przy naborze do zawodowej służby wojskowej – poinformował p.o. rzecznik prasowy Komendy Głównej ŻW ppłk Marcin Wiącek.

Łapówki przy przyjmowaniu do służby w wojsku?
Według dowodów zebranych przez ŻW zatrzymani przyjmowali od kandydatów na żołnierzy zawodowych korzyści majątkowe w kwotach od dwóch do kilkunastu tysięcy zł (fot.obronaterytorialna.edu.pl)
REKLAMA

"W dniach 30 maja - 1 czerwca żołnierze Żandarmerii Wojskowej zatrzymali dwie osoby w związku z podejrzeniem przestępstw korupcyjnych; wśród osób zatrzymanych na terenie województwa lubuskiego są żołnierz służby czynnej z 35. Skwierzyńskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej oraz były żołnierz zawodowy z WKU w Gorzowie Wielkopolskim" - podał Wiącek.

Według dowodów zebranych przez ŻW zatrzymani przyjmowali od kandydatów na żołnierzy zawodowych korzyści majątkowe w kwotach od dwóch do kilkunastu tysięcy zł w zamian za zatrudnienie w jednostkach wojskowych oraz uzyskanie pozytywnych orzeczeń lekarskich.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dotychczas ustalono kilkanaście przypadków przyjmowania przez zatrzymanych łapówek, jednak - zaznaczył Wiącek - "skala procederu może być znacznie większa". Według dotychczasowych ustaleń zatrzymani przyjęli łącznie ok. 70 tys. zł. Materiały dowodowe zostały przekazane do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu w celu podjęcia dalszych decyzji procesowych.

Żandarmeria apeluje, by osoby, które mają wiedzę o sprawie, skontaktowały się z Oddziałem ŻW w Żaganiu. Przypomina, że zgodnie z art. 229 par. 6 kodeksu karnego sprawca wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną nie podlega karze, jeżeli zawiadomił o tym organ ścigania i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten się o nim dowiedział.

W połowie maja ŻW współdziałając z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym zatrzymała trzech żołnierzy podejrzanych o przyjmowanie łapówek w zamian za kierowanie do służby przygotowawczej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Łapówki przy przyjmowaniu do służby w wojsku?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA