×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Kwieciński o plusach z przystąpienia do United Nations Global Compact

  • Autor: PAP/KDS
  • 19 lip 2019 17:48

- Chcemy, żeby polskie firmy korzystały z pieniędzy ONZ-owskich, a korzystając z nich budowały również swoją międzynarodową pozycję - powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Kwieciński o plusach z przystąpienia do United Nations Global Compact
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Ze strony United Nations Global Compact (UNGC) umowę sygnowała dyrektor wykonawcza Lise Kingo. - Z jednej strony wejście do elitarnego grona Rządowej Rady dla agendy UNGC ma wymiar prestiżowy. Pokazuje, że pozycja międzynarodowa Polski staje się coraz silniejsza. Jesteśmy pierwszym krajem regionu, który wchodzi do tej Rady. (…) Z drugiej bardzo praktyczny - pomoże nam to nie tylko w budowaniu jeszcze silniejszej pozycji naszego kraju, ale przede wszystkim pomoże naszym firmom - wyjaśnił Kwieciński.

Łącznie z Polską w Radzie zasiada obecnie 15 państw, w tym Chiny, Niemcy i Wielka Brytania. UNGC skupia blisko 10 tysięcy firm z całego świata.

Radę Rządową UNGC minister uznał za bardzo prestiżową. Zwrócił uwagę, że Polska jest obecnie krajem członkowskim najważniejszej w strukturach ONZ Rady Bezpieczeństwa. Ale uczestnictwo w niej zdarza się Polsce mniej więcej raz na 20 lat i trwa przez dwa lata. W Radzie Rządowej UNGC zostaje się permanentnie.

- Jej celem jest włączenie między innymi firm do realizacji celów zrównoważonego rozwoju oraz zasad odpowiedzialnego biznesu. Ponieważ nie tylko nasza pozycja międzynarodowa wtedy rośnie, rośnie nasza gospodarka. Bardzo silnie zachęcamy nasze firmy, by sięgały po zagraniczne, w tym ONZ-owskie kontrakty - postulował minister.

Zauważył, że budżet Narodów Zjednoczonych na różną działalność, od humanitarnej po przeznaczoną na rozwój innowacji, sięga prawie 19 miliardów USD i z roku na rok rośnie. Jest realizowany przez ok. 40 różnych agencji ONZ, ale dla firm kluczową jest United Nations Global Compact.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kwieciński o plusach z przystąpienia do United Nations Global Compact
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA