Kwaśniewski nie widzi nic złego w tym, że doradza spółce związanej z człowiekiem Janukowycza

Były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski i syn wiceprezydenta USA Hunter Biden, są członkami rady nadzorczej spółki Bursima Holdings - firmy gazowej, która należy do Mykoły Złoczewskiego, ministra energetyki i wiceszefa Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony z czasów Wiktora Janukowycza.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kwaśniewski nie widzi nic złego w tym, że doradza spółce związanej z człowiekiem Janukowycza

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

14 maj 2014 13:39


Jak donosi serwis buzzfeed.com, Kwaśniewski od początku br. doradza spółce, której właścicielem jest były minister z ekipy Janukowycza. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" były prezydent wyjaśnia, że zasiada w niezależnej radzie dyrektorów, która pełni funkcję doradczą, nie jest związana z działalnością operacyjną spółki.

Czy jest w tym coś niewłaściwego? W jego opinii - nie. Szczególnie w obecnym układzie, kiedy nie jest aktywnym politykiem. Warto jednak przypomnieć, że Kwaśniewski był kluczową postacią w unijnych próbach namówienia Janukowycza do podpisania umowy stowarzyszeniowej.

- Jestem byłym politykiem, który to, co ma, to jego wiedza, doświadczenie. I jeżeli ktoś jest tym zainteresowany, a są to ludzie poważni, to nie widzę powodów, by nie dzielić się tym doświadczeniem czy wiedzą. I jeżeli jeszcze są to pieniądze, które mogę zarobić, to też nie widzę w tym żadnego problemu - przekonuje na łamach "Wyborczej" były prezydent.

Spółka Burisma Holdings powstała w 2002 r. i bardzo szybko stała się jednym z największych prywatnych producentów gazu na Ukrainie. Dostała licencje na eksploatację trzech kluczowych złóż węglowodorów w kraju: Dniepr-Doniec, Karpaty, Azow-Kubań. Cała produkcja Burismy jest sprzedawana krajowym odbiorcom przemysłowym. We wrześniu 2013 r. produkowała średnio 10,5 mln m sześciennych dziennie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.