Kulczyk Holding i Ciech: CBA weszło do siedziby firm i mieszkań byłego prezesa

• Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli 6 kwietnia do siedzib Kulczyk Holding, Ciech oraz do mieszkań byłego prezesa i wiceprezesa Ciech SA.
• Działania dotyczą śledztwa prokuratorskiego ws. prywatyzacji Ciechu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kulczyk Holding i Ciech: CBA weszło do siedziby firm i mieszkań byłego prezesa

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL

wnp.pl

6 kwi 2016 12:49


Piotr Kaczorek z CBA wyjaśnił, że czynności prowadzone są w ramach śledztwa Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej (WZDPZiK PK).

Jednak więcej szczegółów nie podał, zasłaniając się dobrem śledztwa.

- Działania CBA wynikają z prowadzonego śledztwa w sprawie ewentualnych nieprawidłowości przy prywatyzacji Ciech SA. To jest śledztwo, które toczy się od pewnego czasu, w tej sprawie były już podejmowane podobne czynności. Na tym etapie postępowania zaszła potrzeba zabezpieczenia pewnych dokumentów - powiedział prokurator Włodzimierz Burkacki.

Co na to sam Ciech?

- Ciech potwierdza, że 6 kwietnia br. w siedzibie spółki pojawili się przedstawiciele Centralnego Biura Antykorupcyjnego w celu udostępnienia im danych na temat transakcji, której spółka była przedmiotem. Przedstawiciele spółki ściśle współpracują z funkcjonariuszami w interesującym CBA zakresie – czytamy w komunikacie firmy

Kierownictwo uspokoiło także akcjonariuszy firmy. - Zarząd Ciech podkreśla z całą stanowczością, że transakcje związane z akcjami spółki oraz komentarze na ich temat pozostają bez związku z jej bieżącą działalnością biznesową – podkreśla spółka.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.