Kto zostanie Pracodawcą Jutra?

Ruszyła druga edycja konkursu Pracodawca Jutra, który ma na celu wyróżnienie tych firm realizujących przemyślane działania na rzecz przygotowania młodych osób do wejścia na rynek pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kto zostanie Pracodawcą Jutra?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

23 sty 2014 14:52


Konkurs "Pracodawca Jutra", organizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami, skierowany jest do firm podejmujących inicjatywy zwiększające kompetencje zawodowe młodego pokolenia, a tym samym ograniczające zjawisko niedopasowania kompetencyjnego na polskim rynku pracy.

- Naszą intencją jest wyróżnienie odpowiedzialnych społecznie pracodawców, którzy dbają o właściwe przygotowanie przyszłych pracowników, kształcących się dopiero w szkołach zawodowych, technicznych czy na wyższych uczelniach. Konkurs ma również służyć upowszechnianiu dobrych praktyk stosowanych przez firmy w zakresie współpracy z edukacją - komentuje Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP.

Prawie 80 zgłoszeń nadesłanych w pierwszej edycji konkursu świadczy o tym, że coraz więcej pracodawców w świadomy sposób inwestuje w działania employer brandingowe skierowane od uczniów, studentów i absolwentów.

Wśród laureatów ubiegłej edycji Pracodawcy Jutra znalazły się organizacje, które realizują długofalowe, dopasowane do swoich potrzeb przedsięwzięcia o charakterze edukacyjnym - AMG.net, Fakro, Leroy Merlin Polska, LPP, Mazowiecka Spółka Gazownictwa, PGNiG Termika , Schenker, Skanska, Techland, UPC Polska. Oprócz 10 nagród w konkursie przyznano dwa wyróżnienia: dla firmy Danone oraz Philips Lightning Poland.

Konkurs jest częścią projektu systemowego "Biznes dla edukacji" realizowanego przez PARP w partnerstwie z PSZK. Zgłoszenia do drugiej edycji konkursu będą przyjmowane do 5 marca 2014 r. Laureatów poznamy wiosną przyszłego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.