PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Kto najlepiej zarządza polskimi uczelniami?

  • Autor: PAP/JP
  • 24 lis 2015 7:48

W poniedziałek, 23 listopada odbyło się rozdanie nagród w konkursie Liderzy Zarządzania Uczelnią Lumen 2015. Komisja, której przewodniczył były prezes PAN, nagrodziła rektorów i menedżerów 11 polskich instytucji.

Kto najlepiej zarządza polskimi uczelniami?
Adobe Stock
REKLAMA

Pierwszą edycję Konkursu Liderzy Zarządzania Uczelnią Lumen 2015 zorganizowały: Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz firma doradcza PCG Polska. W konkursie wyróżniane są osoby i zespoły, które w innowacyjny sposób zarządzają uczelniami. Organizatorzy konkursu chcą pokazać ich osiągnięcia w pełnym świetle - stąd słowo lumen w nazwie konkursu.

Do konkursu nadesłano 169 zgłoszeń z 65 uczelni: 50 publicznych i 15 niepublicznych. Konkurowały one w pięciu kategoriach: "Zarządzanie Uczelnią", "Innowacyjność", "Współpraca z otoczeniem", "Infrastruktura" i "Umiędzynarodowienie".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zwycięzców w każdej z kategorii wyłoniła kapituła złożona z uznanych postaci ze świata szkolnictwa wyższego, nauki i biznesu. Przewodniczył jej były prezes Polskiej Akademii Nauk, prof. Michał Kleiber.

Najbardziej zasłużeni

W kategorii "Zarządzanie Uczelnią" jury przyznało sześć równorzędnych nagród. Prof. Ryszard Górecki - rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - otrzymał nagrodę m.in. za rozbudowę UWM, powołanie wydziału nauk medycznych oraz zrealizowanie pierwszego w Polsce projektu "Green University".

Rektora Politechniki Gdańskiej prof. Henryka Krawczyka nagrodzono za umocnienie pozycji PG jako uczelni rozwijającej nowe technologie i stworzenie nowoczesnej infrastruktury technicznej dla kształcenia "Inżynierów Przyszłości".

Kolejny z nagrodzonych: prof. Paweł Górski - rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi - otrzymał nagrodę za wprowadzenie zasad zarządzania, umożliwiających elastyczną reakcję uczelni na zmiany ekonomiczne i społeczne.

Kolejna laureatka - dyrektor generalna Uniwersytetu SWPS - Małgorzata Wróblewska wniosła istotny wkład w uzyskanie przez uczelnię w czerwcu 2015, statusu pierwszego w Polsce niepublicznego uniwersytetu przymiotnikowego.

Wśród nagrodzonych za "Zarządzanie Uczelnią" znalazł się również rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Janusz Moryś. Wprowadził on zmiany w zarządzaniu uczelnią, które spowodowały, że GUM ma najwyższy w kraju odsetek studentów zagranicznych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kto najlepiej zarządza polskimi uczelniami?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA