Kto najbardziej dba o przyszłych pracowników? Przedstawiamy lauretów konkursu "Pracodawca Jutra"

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozdała nagrody w konkursie "Pracodawca Jutra". Doceniono pracodawców, którzy dbają o zawodowe przygotowanie przyszłych pracowników i pomagają młodym osobom pozyskać kompetencje wymagane przez rynek.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kto najbardziej dba o przyszłych pracowników? Przedstawiamy lauretów konkursu "Pracodawca Jutra"

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

11 gru 2015 8:41


Wielu pracodawców aktywnie współtworzy przyszły rynek pracy, dbając o pracowników nie tylko pod kątem potrzeb swoich firm ale również prowadząc działania o szerszym zasięgu.

Właśnie ta grupa firm zapraszana jest do udziału w konkursie Pracodawca Jutra, który od trzech lat organizuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Konkurs Pracodawca Jutra ma na celu upowszechnianie dobrych praktyk przedsiębiorstw w zakresie współpracy z edukacją  i wyróżnienie odpowiedzialnych społecznie firm, które przede wszystkim dbają o edukację praktyczną uczniów i studentów.

– Widzimy potrzebę łączenia świata przedsiębiorców z sektorem edukacji, tak aby szkoły średnie
i wyższe oraz uczniowie i studenci wiedzieli, kogo potrzebują przedsiębiorcy do pracy. Bez szerokiego udziału przedsiębiorców nie może być mowy o wysokiej jakości kształcenia na potrzeby rynku pracy. Dobrze przygotowani do pracy absolwenci szkół to cel przedsiębiorców – podkreśla Bożena Lublińska Kasprzak, prezes PARP. 

– Poprzez konkurs Pracodawca Jutra promujemy tych przedsiębiorców, którzy już takie działania
z sukcesem realizują: organizują programy stażowe, programy praktyk, prowadzą warsztaty na uczelniach lub w inny sposób spotykają się z młodymi ludźmi aby opowiedzieć im o specyfice pracy w danej branży lub na danym stanowisku pracy – wyjaśnia.

Laureatami konkursu mogą się stać przedsiębiorcy, którzy mogą pochwalić się najbardziej przemyślanymi działaniami z obszaru employer brandingu adresowanymi do uczniów, studentów lub absolwentów.

Pracodawcy ubiegający się o wyróżnienie w konkursie muszą wykazać, że podejmowane przez nich działania mają charakter kompleksowy, a udział w nich przyczynia się do zwiększenia kompetencji młodych osób w określonym obszarze.

W trakcie trzyletniej historii trwania konkursu, do PARP wpłynęło blisko 300 zgłoszeń. W dwóch poprzednich edycjach tytuł Pracodawcy Jutra otrzymało 19 firm. W trzeciej edycji konkursu jury nagrodziło 7 firm.

Podczas gali konkursu Pracodawca Jutra 2015, która odbyła się 10 grudnia w siedzibie PARP nagrodzeni zostali:

PCC Rokita - firma działająca w branży chemicznej, która od wielu lat współpracuje ze szkołami oraz uczelniami a także działa na rzecz rozwoju lokalnego rynku pracy.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.