×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Książek Holding inwestuje. Personnel Service zyska 15 mln zł na rozwój

  • jk
  • 2 cze 2022 10:37

- Pozyskanie niebagatelnej kwoty 15 mln zł od znanego polskiego inwestora wzmocni nasze cashflow (rachunek przepływów pieniężnych - przyp. red.), co w przypadku specyfiki naszego sektora jest kluczowe. Nie mamy kredytów, nie jesteśmy zadłużeni, a każdy nowy klient wymaga zaangażowania dużych środków. Projekty są rozłożone w czasie, stąd przepływy pieniężne są niezwykle istotne, zwłaszcza w momencie zwiększania skali działania i dynamicznego rozwoju. A właśnie na tym chcemy się skupić – mówi Tomasz Hanczarek, prezes Personnel Service.

Książek Holding inwestuje. Personnel Service zyska 15 mln zł na rozwój
Tomasz Hanczarek, prezes Personnel Service (Fot. Mat. pras.)
REKLAMA
  • Książek Holding przeznaczył 15 mln zł na rozwój Personnel Service.
  • Środki zostaną przeznaczone na wzmocnienie cashflow (rachunku przepływów pieniężnych) operacyjnego - tym samym wesprze rozwój spółki w zakresie oferty produktowej i umocnienia obecności na rynkach zagranicznych w tym m.in. w Ukrainie, Niemczech, Czechach, Węgrzech, Belgii, Holandii, Francji, Norwegii, Szwecji oraz Finlandii.
  • Pozyskanie finansowania to kolejny etap strategii planowanego wejścia Personnel Service na giełdę.

Spółka Personnel Service, zajmująca się zatrudnianiem personelu z zagranicy, na co dzień współpracuje z przedsiębiorstwami z różnych sektorów, w tym z automotive, RTV/AGD i przemysłu ciężkiego. Spółka kompleksowo realizuje projekty dla klientów: od pozyskania pracowników, ich legalizację, onboarding, transport, zakwaterowanie, ubezpieczenie, opiekę medyczną, wyżywienie w pracy, a nawet opiekę nad dziećmi.

Warto przypomnieć, że przychody netto firmy za 2021 roku wyniosły prawie 600 mln zł, a zysk EBITDA – 18 mln zł. 

Czas na rozwój

Personnel Service w ciągu najbliższych kilku lat spodziewa się rozwoju biznesu. Sprzyjać temu będzie m.in. rozwój produkcji przemysłowej w Polsce, korzystne położenie geograficzne naszego kraju, umocnienie pozycji spółki w Ukrainie, a także wieloletnie doświadczenie w HR zarówno akcjonariuszy, jak i menedżerów spółki.

Aktualne zawirowania związane z wojną w Ukrainie wymagają elastycznego podejścia i reakcji, co spółka robi od początku konfliktu. Oferuje pracę oraz szkolenia z obsługi wózków widłowych Ukrainkom, które przyjechały do Polski.

Ponadto rozwija swój biznes na nowych, perspektywicznych rynkach, z których można pozyskać pracowników. Chodzi m.in. o Nepal, Indie, Wietnam, Uzbekistan, Kazachstan, Gruzję czy Mołdawię.

- Pozyskanie niebagatelnej kwoty 15 mln zł od znanego polskiego inwestora wzmocni nasze cashflow (rachunek przepływów pieniężnych - przyp. red.), co w przypadku specyfiki naszego sektora jest kluczowe. Nie mamy kredytów, nie jesteśmy zadłużeni, a każdy nowy klient wymaga zaangażowania dużych środków. Projekty są rozłożone w czasie, stąd przepływy pieniężne są niezwykle istotne, zwłaszcza w momencie zwiększania skali działania i dynamicznego rozwoju. A właśnie na tym chcemy się skupić. Zależy nam na rozwoju oferty produktowej i ekspansji zagranicznej. Nie zapominamy też o naszym głównym rynku, czyli Ukrainie, gdzie również wzmacniamy obecność – mówi Tomasz Hanczarek, prezes Personnel Service.

Książek Holding inwestuje

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Książek Holding inwestuje. Personnel Service zyska 15 mln zł na rozwój
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA