×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Krótsza izolacja, koniec z kwarantanną z kontaktu. Ministerstwo ogłasza zmiany

  • km
  • 9 lut 2022 13:07

Minister zdrowia ogłasza początek końca pandemii i skraca długość trwania izolacji. Od 15 lutego obowiązuje 7-dniowa izolacja dla wszystkich i kwarantanna dla współdomowników wyłącznie w okresie izolacji członka rodziny.

Krótsza izolacja, koniec z kwarantanną z kontaktu. Ministerstwo ogłasza zmiany
Minister zdrowia Adam Niedzielski (fot. Twitter)
REKLAMA

- Widzimy wyraźnie, ze za nami jest już apogeum piątej fali. To przesilenie, z którym mieliśmy do czynienia dwa tygodnie temu. Potwierdza się to w każdym wymiarze, zarówno na poziomie liczby nowych zakażeń, ale także na poziomie badań i testów oraz na poziomie liczby zleceń, które są wykonywane przez lekarzy POZ  - przekazał podczas konferencji prasowej minister zdrowia minister Adam Niedzielski.

Podczas konferencji ogłoszono decyzje dotyczące długości izolacji i kwarantanny. To wyjątkowo ważne informacje z perspektywy pracodawców. 

- Zmieniamy zasady izolacji i kwarantanny. Od 15 lutego będziemy stosowali 7-dniową izolację zamiast 10-dniowej. Również od 15 lutego będziemy mieli naliczaną kwarantannę dla współdomowników wyłącznie w okresie izolacji członka rodziny - podkreślał Niedzielski. 

To nie jedyne zmiany. Zadecydowano o likwidacji kwarantanny z kontaktu (od 11 lutego na kwarantannę nie trafią osoby w wyniku wywiadu epidemiologicznego) oraz kwarantanny z przyjazdu. W ostatnim przypadku kwarantanna pozostaje wyłącznie dla osób nieposiadających unijnego certyfikatu COVID-19.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Krótsza izolacja, koniec z kwarantanną z kontaktu. Ministerstwo ogłasza zmiany
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA