×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Kredyty dla innowacyjnych małych i średnich firm. Można już składać wnioski

  • Autor: PAP/JP
  • 14 mar 2023 10:55

Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił nabór wniosków o kredyt technologiczny w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) - poinformował resort funduszy. To wsparcie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw wdrażających innowacyjną technologię.

Kredyty dla innowacyjnych małych i średnich firm. Można już składać wnioski
Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił nabór wniosków o kredyt technologiczny w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) (fit. Towfiqu Barbhuiya/Unsplash)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, przedsiębiorcy mogą starać się o wsparcie do 31 maja br. Planowane dofinansowanie to 578 mln zł.

Resort podkreślił, że kredyt technologiczny jest instrumentem dobrze znanym przedsiębiorcom, który powraca w nowej perspektywie finansowej UE. Łączy dwa rodzaje finansowania: kredytowe z udziałem banków komercyjnych oraz bezzwrotne w formie dotacji zwanej "premią technologiczną". Wsparcie oferowane w kredycie technologicznym to refundacja części kapitałowej kredytu zaciągniętego przez przedsiębiorcę na realizację innowacyjnego projektu - wyjaśniło MFiPR.

O kredyt technologiczny z unijnego programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą w Polsce oraz posiadające zdolność kredytową.

Kredyt dla małych i średnich firm na sfinansowanie nowych technologii

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kredyty dla innowacyjnych małych i średnich firm. Można już składać wnioski

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA