PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Kowalczyk: nie prowadzimy prac nad podatkiem handlowym

  • Autor: pt/pap
  • 3 mar 2017 10:05

• W tej chwili nie trwają żadne prace nad nową wersją podatku handlowego - powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.
• Dodał, że stanowisko rządu w sprawie zakazu handlu w niedziele będzie "w najbliższym czasie".

Kowalczyk: nie prowadzimy prac nad podatkiem handlowym
We wrześniu KE wszczęła postępowanie o naruszenie prawa UE przez Polskę w związku z wprowadzeniem podatku od sprzedaży detalicznej (fot. pixabay)
REKLAMA

"W tej chwili nie trwają żadne prace nad nową wersją podatku handlowego - dlatego, że ta ostatecznie wypracowana, która został uchwalona przez parlament, była skonsultowana z przedstawicielami handlu. Mogę nawet powiedzieć, że jest wspierana ta wersja podatku handlowego przez przedstawicieli handlowców, więc trudno pracować teraz nad inną" - powiedział Kowalczyk w radiowej Trójce.

Jak dodał, jest to "dobra wersja podatku handlowego".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Będziemy zdeterminowani, aby bronić tej wersji, która została uchwalona przed trybunałem" - podkreślił.

Zakaz handlu w niedzielę

Kowalczyk zapowiedział, że stanowisko rządu ws. zakazu handlu w niedziele będzie "w najbliższym czasie". "Trafi na Komitet Stały Rady Ministrów" - powiedział.

Dopytywany o to, kiedy może to nastąpić, powiedział: "to należy zapytać dokładnie ministra rodziny, pracy i polityki społecznej, bo to ministerstwo przygotowuje projekt stanowiska rządu. Wiem, że przygotowują i prawdopodobnie będzie rozpatrywany albo w najbliższy czwartek, albo za tydzień" - powiedział Kowalczyk.

Ocenił, że nie wszystkie rozwiązania, które proponuje "Solidarność", są do zaakceptowania wprost - m.in. chodzi o wysokie kary za handel w niedziele, szczególnie kary pozbawienia wolności.

Zdaniem Kowalczyka argumenty mówiące o tym, że z powodu zakazu handlu spadną obroty sklepów czy nastąpią zwolnienia pracowników, "na pewno się nie potwierdzą". "Wszyscy chcą - przede wszystkim duże sieci handlowe - sprzedawać jak najwięcej" - wskazał. Jak wyjaśnił, na tym, że w niedziele duże sieci handlowe będą zamknięte, skorzystają mali sklepikarze, "którzy nie będą mieli zakazu, bo oni nie zatrudniają pracowników, to jest ich własny sklep".

We wrześniu KE wszczęła postępowanie o naruszenie prawa UE przez Polskę w związku z wprowadzeniem podatku od sprzedaży detalicznej. Zdaniem Brukseli jego konstrukcja może faworyzować mniejsze sklepy, co może być uznane za pomoc publiczną. Komisja wydała nakaz zawieszenia stosowania podatku do czasu zakończenia jego analizy przez urzędników w Brukseli.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kowalczyk: nie prowadzimy prac nad podatkiem handlowym

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA