×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Koronawirus nie powinien negatywnie wpływać na rynek pracy

  • Autor: PAP/RAF
  • 5 mar 2020 6:30

Koronawirus nie powinien mieć negatywnego wpływu na polski rynek pracy - oceniła wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Alina Nowak. Państwo jest dobrze przygotowane, mamy wdrożone odpowiednie procedury - podkreśliła.

Koronawirus nie powinien negatywnie wpływać na rynek pracy
Państwo jest dobrze przygotowane na koronawirusa. (Fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • - Nie wydaje mi się, żeby koronawirus miał wpływ na rynek pracy. Jako państwo jesteśmy dobrze przygotowani, mamy wdrożone odpowiednie procedury - powiedziała wiceszefowa MRPiPS.
  • - Myślę, że negatywnych konsekwencji dla rynku pracy ta sytuacja nie przyniesie - dodała.
  • Państwowa Inspekcja Pracy przygotowała dla pracowników i pracodawców informacje na temat świadczenia pracy w sytuacji zagrożenia zarażeniem koronawirusem SARS-CoV-2.

Według wiceminister Aliny Nowak rozprzestrzenianie się choroby zakaźnej COVID-19, wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 nie będzie miało znaczącego wpływu na polski rynek pracy.

- Nie wydaje mi się, żeby koronawirus miał wpływ na rynek pracy. Jako państwo jesteśmy dobrze przygotowani, mamy wdrożone odpowiednie procedury - powiedziała wiceszefowa MRPiPS.

- Myślę, że negatywnych konsekwencji dla rynku pracy ta sytuacja nie przyniesie - dodała.

Państwowa Inspekcja Pracy przygotowała dla pracowników i pracodawców informacje na temat świadczenia pracy w sytuacji zagrożenia zarażeniem koronawirusem SARS-CoV-2.

Czytaj też: Specustawa przeciw koronawirusowi. Problem z definicją pracy zdalnej

PIP, powołując się na przepisy Kodeksu pracy podkreśla, że pracownik, którego pracodawca wysyła w delegację (wyjazd służbowy) w rejony zagrożone koronawirusem, może odmówić wykonania takiego polecenia ze względu na bezpośrednie zagrożenie swojego życia lub zdrowia oraz na ryzyko rozprzestrzenienia choroby w kraju, tzn. ze względu na narażenie na niebezpieczeństwo innych osób.

Inspekcja podkreśliła, że pracodawcy i pracownicy przy podejmowaniu decyzji o wyjeździe służbowym w rejony zagrożone powinni stosować się do komunikatów organów państwowych, w szczególności Państwowej Inspekcji Sanitarnej i MSZ.

Dodatkowe informacje i zalecenia w związku z ryzykiem zarażenia koronawirusem są na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego: https://gis.gov.pl/.

W środę rano minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że potwierdzono w Polsce pierwszy przypadek koronawirusa. Pacjent jest hospitalizowany w Zielonej Górze w Szpitalu Uniwersyteckim - na oddziale zakaźnym.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Koronawirus nie powinien negatywnie wpływać na rynek pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA