Kontrwywiad najbardziej przyjaznym dla homoseksualistów pracodawcą w UK

• 25 lat temu szeregi brytyjskiej służby bezpieczeństwa były zamknięte dla gejów.
• Dzisiaj widnieje ona na pierwszym miejscu indeksu różnorodności.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kontrwywiad najbardziej przyjaznym dla homoseksualistów pracodawcą w UK

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

20 sty 2016 13:13


Stonewall Workplace Equality Index jest brytyjskim wykazem organizacji wspierających ruch LGBT. Jak podaje telegraph.co.uk, kontrwywiad pojawił się w indeksie w 2012 r., wspiął się na pierwsze miejsce po zwiększeniu zaangażowania na rzecz różnorodności.

Akty homoseksualne były w Wielkiej Brytanii zakazane do 1967 r., a brytyjski kontrwywiad (MI5) nie dopuszczał do pracy homoseksualistów do wczesnych lat 90. Jednak w dzisiejszych czasach wizerunek szpiega jako uprzedmiatawiającego kobiety macho zmienił się.

Inicjatywy MI5 zawierają wsparcie sieci pracowników LGBT oraz przypisywanie heteroseksualnym pracownikom mentorów w celu szerzenia różnorodności.

– Różnorodność jest kluczowa dla MI5. Nie tylko z powodu wartości, które reprezentujemy, ale również dlatego, że polegamy na umiejętnościach najlepszych specjalistów, kimkolwiek nie są – powiedział Andrew Parker, dyrektor generalny MI5.

Indeks Stonewall klasyfikuje organizacje według ich kultury zatrudnienia na podstawie opinii pracowników. W kwestionariuszu odpowiadają oni na pytania nt. komfortu związanego z tożsamością płciową i zaangażowania w modele LGBT.

– Firmy wymienione z indeksie „robią to dobrze”. Chodzi nie tylko o poprawę jakości życia wszystkich gejów, lesbijek i bi, którzy są pracownikami, klientami czy interesariuszami firm, ale także o wymierne korzyści finansowe. Ludzie osiągają lepsze wyniki, kiedy mogą być sobą – skomentowała Ruth Hunt, dyrektor naczelny Stonewall.

Top 10 pracodawców w Stonewall Index: MI5, Lloyds Banking Group, National Assembly for Wales, B3Living, Pinsent Masons, Tower Hamlets Homes, Leicestershire County Council, Metropolitan, Clifford Chance, Royal Navy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.