×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Konkurs na stanowisko prezesa Krajowej Spółki Cukrowej

  • Autor: PAP/JS
  • 18 paź 2017 17:57

Do 3 listopada Krajowa Spółka Cukrowa przyjmuje zgłoszenia od kandydatów na stanowisko prezesa spółki. Dotychczasowy prezes Paweł Piotrowski został ostatnio odwołany przez Radę Nadzorczą KSC.

Konkurs na stanowisko prezesa Krajowej Spółki Cukrowej
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Rada Nadzorcza delegowała do wykonywania czynności prezesa KSC członka Rady Nadzorczej KSC Henryka Wnorowskiego. Będzie on pełnił tę funkcję do czasu wyboru nowego prezesa, ale nie dłużej niż przez trzy miesiące.

Kandydaci na szefa spółki powinni m.in. mieć wykształcenie wyższe, posiadać co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowiskach kierowniczych, znać zasady funkcjonowania rynku cukru i branży cukrowniczej w Polsce i Europie. Szczegółowe wymogi co do kandydatów zostały opublikowane na stronie spółki.

Otwarcie zgłoszeń nastąpi 6 listopada.

Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami spełniającymi wymogi formalne będą prowadzone do 17 listopada. Przedmiotem rozmowy kwalifikacyjnej będzie m.in. wiedza o zakresie działalności spółki oraz sektora, w którym firma działa; zagadnienia związane z zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników; zasady funkcjonowania spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem spółek z udziałem Skarbu Państwa.

Rada Nadzorcza zastrzegła, że może w każdym czasie, bez podania przyczyn, zakończyć postępowanie kwalifikacyjne bez wyłaniania kandydata.

Krajowa Spółka Cukrowa powstała w sierpniu 2002 roku i jest obecnie największym w Polsce i ósmym, co do wielkości w Europie, producentem cukru. Jej udział w polskim rynku cukru wynosi 40 proc., a pod względem przychodów ze sprzedaży i kapitału spółka mieści się w pierwszej setce największych firm w Polsce.

W skład KSC S.A. wchodzi siedem cukrowni. Ponadto do Grupy Kapitałowej KSC należą: Fabryka Cukierków "Pszczółka" Sp. z o.o., Polskie Przetwory Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Zbożowo-Młynarskie "PZZ" w Stoisławiu S.A., Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego "Trzemeszno" Sp. z o.o., KSC Bioenergetyka Sp. z o.o. oraz I.C.S. "Moldova Zahar" S.R.L., spółka produkująca cukier w Mołdawii.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Konkurs na stanowisko prezesa Krajowej Spółki Cukrowej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA