×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Koniec pracy z domu grozi bankructwem wielu firm

Pandemia spowodowała, że miliony pracowników biurowych zaczęły wykonywać swoją pracę z domu. Wideokonferencje w celach biznesowych i w czasie happy hours stały się elementem codziennego życia. Zdalne uczenie się zastąpiło codzienny pobyt w szkole, a rowery stacjonarne i bieżnie z dostępem do internetu - jazdę po parkowych alejach. Teraz, gdy ograniczenia w Stanach Zjednoczonych i Europie zostały złagodzone, ludzie mają dość spędzania czasu w domu. A firmy, jak Peloton, Zoom Video i DocuSign, płacą za to cenę

Koniec pracy z domu grozi bankructwem wielu firm
W sytuacji, gdy ograniczenia w Stanach Zjednoczonych i Europie zostały złagodzone, ludzie mają dość spędzania czasu w domu (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Peloton jest teraz wart zaledwie 4,3 mld dol., w porównaniu z rekordowym poziomem prawie 49 mld dol. w styczniu 2021 roku. Jego akcje spadły w tym roku o 64 proc.
  • Zoom nie stracił dużych klientów, ale zauważa, że ​​„firmy przeszły już fazę paniki i kupowania”, co oznacza, że ​​sprzedaż staje się „bardziej znormalizowana”.
  • Akcje DocuSign zniżkowały w tym roku o 54 proc., platformy edukacyjnej online Chegg - o 42 proc., sieci siłowni Planet Fitness - o 25 proc.

Teraz, gdy ograniczenia w Stanach Zjednoczonych i Europie zostały złagodzone, ludzie mają dość spędzania czasu w domu. A firmy, jak Peloton, Zoom Video i DocuSign, płacą za to cenę – donosi CNN.

Akcje Pelotonu, zajmującego się sprzętem do ćwiczeń w domu, spadły o prawie 9 proc. po tym, jak firma poinformowała, że ​​w zeszłym kwartale straciła 757 mln dol. Sprzedaż spadła o 15 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Peloton podał, że na koniec ostatniego kwartału miał w banku tylko 879 mln dol. w gotówce. Pożycza dużo od banków, jak JPMorgan Chase i Goldman Sachs, aby się utrzymać.

Firma jest teraz warta zaledwie 4,3 mld dol., w porównaniu z rekordowym poziomem prawie 49 mld dol. w styczniu 2021 roku. Jej akcje spadły w tym roku o 64 proc.

Punkt zwrotny

Akcje Zoom Video zapikowały zaś w dół od początku 2022 roku o 51 proc.

- Znajdujemy się naprawdę w zwrotnym punkcie. Chcemy przeprofilować się z zabójczej dla nas aplikacji do spotkań na szerszą platformę współpracy w miejscu pracy – mówi cytowany przez CNN dyrektor finansowy Kelly Steckelberg.

Zoom nie stracił dużych klientów, ale zauważa, że ​​„firmy przeszły już fazę paniki i kupowania”, co oznacza, że ​​sprzedaż staje się „bardziej znormalizowana”.

Akcje DocuSign zniżkowały w tym roku o 54 proc., platformy edukacyjnej online Chegg - o 42 proc., sieci siłowni Planet Fitness - o 25 proc.

Wall Street szczególnie sceptycznie ocenia perspektywy firm, które działają na rynku stworzonym przez model pracy w domu „work-from-home”.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Koniec pracy z domu grozi bankructwem wielu firm

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • yyy 2022-05-13 08:32:11

    "Ludzie mają dość spędzania czasu w domu". Jaki geniusz na to wpadł?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA