×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Koniec oszczędzania na kadrach. Biznes stawia na rozwój pracowników

  • jk
  • 23 maj 2023 13:45

Biorąc pod uwagę niedobór talentów, zwłaszcza tych o wysokich kwalifikacjach, wiele firm stara się przeszkolić dotychczasowych pracowników, aby mogli objąć kluczowe role. 87 proc. polskich menedżerów HR twierdzi, że kładzie większy nacisk na aspekty związane z rozwojem kadr.

Koniec oszczędzania na kadrach. Biznes stawia na rozwój pracowników
Znalezienie utalentowanego pracownika wciąż stanowi wyzwanie (Fot. Proxyclick Visitor Management System/Unsplash)
REKLAMA
  • Firmy raczej nie szukają kadrowych oszczędności. W obliczu niedoboru kadr większym priorytetem staje się dla nich budowanie strategii rozwoju talentów w organizacji i tworzenie wewnętrznego rynku pracy w firmach.
  • Strategiczne spojrzenie na niedobór talentów skłania firmy bardziej do poszukiwania długofalowych korzyści z zatrudnienia wykwalifikowanych kadr niż szukania oszczędności w obszarze HR.
  • Dzieje się tak pomimo spowolnienia gospodarczego. W skali globalnej twierdzi tak 77 proc. menedżerów, a w Polsce jeszcze więcej - 9 na 10 badanych. Takie wnioski płyną z badania Randstad Enterprise.

Tegoroczna edycja raportu Talent Trends 2023 zrealizowana przez Randstad Enterprise została opracowana na podstawie badania, w którym uczestniczyło ponad 900 menedżerów i liderów HR z 18 krajów, w tym z Polski. Wyniki wyraźnie pokazują zmianę w strategiach zatrudnienia, nie tylko w zakresie priorytetów. Decyzje kadrowe, zdaniem menedżerów, w jeszcze większym stopniu niż dotychczas muszą przekładać się na efekty biznesowe. I pod tym kątem na rekrutacje i zmiany stanowiskowe w firmach chcą patrzeć szefowie. Za cel bierze to sobie 80 proc. badanych na świecie i 81 proc. w Polsce.

W czasach zmienności rynkowej wśród kompetencji poszukiwanych na rynku pracy na znaczeniu zyskuje umiejętność adaptacji pracowników, ich elastyczność w dostosowywaniu się do sytuacji. Uważa tak 88 proc. przebadanych polskich menedżerów (77 proc. globalnie).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Koniec oszczędzania na kadrach. Biznes stawia na rozwój pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Normalny wyzyskiwany robol 2023-05-24 00:21:37

    Pierdu pierdu ty naparzaj za 4 bo miska ryżu stygnie a biuro się bawi za Twoje benefity niewykorzystane bo Cię jaśnie państwo nie poinformowało o nich a budżet na to musi być w firmach i z tego nie płacą podatku i w koszty to wliczają więc biuro mówi robole niechcą to my na narty do Szwajcarii jedziem, już nie wspominając że o kredyty zakładowe można się starać o umorzenie jak nie ma nagany L 4 itp. ale to tylko biuro o tym wie! ROBOL nie tępy więc robi tak jak oni go..., nie pozdro polskie szefy

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA