×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Wkrótce konstytucja dla biznesu i pakiet stu usprawnień dla firm

  • Autor: PAP/JS
  • Opublikowano: 10 paź 2016 15:24

Dokument pod nazwą konstytucja dla biznesu oraz tworzony w resorcie rozwoju pakiet stu usprawnień dla firm – to nowe regulacje, które mają ułatwić i przyspieszyć rozwój gospodarki, w tym małych i średnich przedsiębiorstw.

Wkrótce konstytucja dla biznesu i pakiet stu usprawnień dla firm
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

"Konstytucja dla biznesu będzie przedstawiona przez premiera Morawieckiego w listopadzie, a więc już niedługo" - zapowiedział wicepremier Gliński w Katowicach, przypominając, że w programie Prawa i Sprawiedliwości (Gliński jest szefem rady programowej tej partii) również są rozwiązania korzystne dla małych i średnich przedsiębiorstw - część z nich wypracowano podczas ubiegłorocznego kongresu programowego w Katowicach.

"Część już została zrealizowana, ale wiele jeszcze rzeczy jest do realizacji" - powiedział prof. Gliński, wśród wprowadzonych rozwiązań wymieniając m.in. 15-procentowy podatek CIT, możliwość dziedziczenia firm rodzinnych czy zmniejszenie biurokracji w dziedzinie przechowywania dokumentacji pracowniczej. "Wiele innych rzeczy jest przygotowywanych i będzie realizowanych" - zapewnił Gliński.

Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) Patrycja Klarecka poinformowała, że oprócz konstytucji dla biznesu trwają też prace nad pakietem stu usprawnień dla firm, które mają poprawić warunki ich działania.

Czytaj też: Obciążenia z tytułu ZUS spadną do ok. 500 zł dla małych przedsiębiorców

"Ministerstwo Rozwoju pracuje intensywnie nad pakietem stu usprawnień dla firm, głównie mikro i małych, a także nad nową konstytucją dla biznesu, które mają poprawić otoczenie prawne funkcjonowania polskich przedsiębiorców" - powiedziała prezes PARP, przytaczając wyniki raportu tej Agencji, gdzie sytuację polskich przedsiębiorców zestawiono z 60 innymi gospodarkami świata.

"Polacy są bardzo przedsiębiorczy i chcą zakładać firmy, ale warunki do zakładania tych firm i rozwoju nowych firm ciągle jeszcze wymagają poprawy" - powiedziała Klarecka, przywołując wnioski z raportu. "Likwidacja tych barier i rozwój nowych innowacyjnych firm jest w tej chwili jednym z priorytetów państwa zaadresowanych w planie na rzecz odpowiedzialnego rozwoju" - dodała prezes PARP.

Z raportu Agencji wynika, iż w Polsce jest bardzo wysoki potencjał do rozwoju biznesu - co piąta osoba w ciągu najbliższych trzech lat planuje założyć własną firmę; dla porównania w Europie jest to jedna osoba na osiem. Pytani o motywy, którymi kierują się przy zakładaniu własnej działalności, polscy przedsiębiorcy częściej od konieczności wynikającej np. z braku możliwości znalezienia innej pracy wymieniają chęć wykorzystania szansy, jaka się przed nimi pojawia.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wkrótce konstytucja dla biznesu i pakiet stu usprawnień dla firm
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA