×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Konfederacja Lewiatan stawia oczekiwania wobec nowego premiera: Absolutnym priorytetem jest obniżenie kosztów pracy

Zwiększenia inwestycji prywatnych i oszczędności, aktywizacji osób biernych zawodowo, odbudowy zaufania inwestorów do państwa, zmniejszenia opodatkowania pracy - to kilka z oczekiwań stawianych nowemu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu przez Konfederację Lewiatan.

Konfederacja Lewiatan stawia oczekiwania wobec nowego premiera: Absolutnym priorytetem jest obniżenie kosztów pracy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

- Najważniejsze zadanie, jakie stoi przed Mateuszem Morawieckim, to pobudzenie wzrostu inwestycji prywatnych, które spadły do poziomu najniższego od 1995 roku. Inwestycje są niezbędne, aby zmodernizować przedsiębiorstwa, zwiększyć produktywność i wynagrodzenia, a w konsekwencji dobrobyt - mówi Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan.

Przedsiębiorcy oczekują przewidywalności prawa, przestrzegania procedur stanowienia prawa, rzetelnych konsultacji i ocen skutków regulacji. Ustawa o zniesieniu górnego limitu składek na ZUS była tego całkowitym zaprzeczeniem. Zbyt często forsowane są różne rozwiązania na siłę, bez rozmowy z partnerami społecznymi. Zakaz handlu w niedziele czy ustawa o jawności życia publicznego, spotkały się z powszechną krytyką przedsiębiorców.

Absolutnym priorytetem jest obniżenie kosztów pracy. Zmniejszenie tzw. klina podatkowego mogłoby zachęcić do powrotu na rynek pracy kobiety wychowujące dzieci, osoby starsze, które przeszły na emeryturę, czy ok. 0,5 mln bezrobotnych. Niższe opodatkowanie pracy może ograniczyć presję płacową, która wpływa na spadek konkurencyjności firm i wzrost inflacji - ocenia Konfederacja Lewiatan.

Czytaj więcej tutaj.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Konfederacja Lewiatan stawia oczekiwania wobec nowego premiera: Absolutnym priorytetem jest obniżenie kosztów pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • xyyx 2017-12-13 20:28:10

    Weźcie się za składkę zdrowotną, to jest jakieś 300zł miesięcznie.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA