×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Koncern farmaceutyczny Teva zamknie fabrykę w Jerozolimie

  • Autor: PAP/JS
  • 19 gru 2017 20:47

Izraelski koncern Teva Pharmaceutical Ltd. odrzucił prośbę premiera Izraela Benjamina Netanjahu o utrzymanie zakładu w Jerozolimie. Firma poniosła duże straty finansowe po przejęciu w ubiegłym roku amerykańskiej firmy Actavis.

Koncern farmaceutyczny Teva zamknie fabrykę w Jerozolimie
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Teva Pharmaceutical to największy na świecie producent leków generycznych. W związku z planami tej firmy dotyczącymi m.in. dużej redukcji zatrudnienia w całym Izraelu trwają od niedzieli protesty. Zagrożeni zwolnieniami pracownicy demonstrowali przed fabryką koncernu i przed kancelarią premiera Netanjahu.

Po wtorkowym (19 grudnia) spotkaniu z Netanjahu dyrektor generalny koncernu Kare Schultz powiedział, że firma nie może się zgodzić na niezamykanie fabryki w Jerozolimie. Koncern przewiduje, że ostateczna likwidacja zakładu nastąpi do końca 2019 roku.

Premier Izraela oświadczył, że Schultz podczas spotkania zaproponował współpracę z rządem w celu przeszkolenia pracowników firmy i znalezienia innego miejsca zatrudnienia dla większości osób z zakładu w Jerozolimie. Dyrektor firmy zobowiązał się też do utrzymania siedziby w Izraelu, jak również do kontynuowania przez koncern prac badawczo-rozwojowych.

Schultz podkreślił, że bez podjęcia w najbliższym czasie "drastycznych kroków" koncern coraz bardziej będzie podatny na potencjalne przejęcie.

Koncern Teva Pharmaceutical zapowiedział w ubiegłym tygodniu likwidację 14 tys. miejsc pracy w swoich zakładach na całym świecie. Przewiduje się, że w Izraelu pracę straci 1700 osób, co stanowi około jednej czwartej lokalnego personelu. Łącznie koncern zatrudnia ok. 53 tys. osób.

Jak pisze agencja Reutera, Teva ponosi konsekwencje katastrofalnej strategii, na którą złożyło się przejęcie w ubiegłym roku za 40,5 mld dolarów firmy Actavis, będącej wydziałem leków generycznych amerykańskiego koncernu Allergan. Firma ta poniosła duże straty finansowe z powodu załamania się cen leków generycznych w USA, a także z powodu rosnącej konkurencji na najlepiej sprzedający się lek firmy - Copaxone, który jest stosowany w terapii stwardnienia rozsianego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Koncern farmaceutyczny Teva zamknie fabrykę w Jerozolimie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA