×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Komunikuj, mów do ludzi. Jak budować reputację lidera w czasach kryzysu

  • Autor: Raf
  • 17 mar 2020 12:00

W organizacjach działy HR i zarządy organizują spotkania, na których liderzy prezentują wpływ wirusa Covid-19 na funkcjonowanie firm. Ale niestety nie wszyscy menedżerowie widzą taką konieczność, przez co tracą nie tylko dobrą opinię, ale i kapitał reputacyjny na przyszłość.

Komunikuj, mów do ludzi. Jak budować reputację lidera w czasach kryzysu
Sporo liderów nie chce komunikować o trudnościach, z jakimi zmaga się firma (Fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Dobry szef prowadzi zadania i zespół z dyscypliną realizacyjną, kontynuuje i kończy to, co zaczął, regularnie się komunikuje indywidualnie i grupowo - podkreśla Stefan Bulaszewski, senior coach w Lee Hecht Harrison DBM Polska.
  • Niezależnie od skali problemów w sytuacji kryzysowej pierwsze, co się pojawia, to strach wynikający z niewiadomej.
  • To, co najbardziej buduje zaufanie do liderów biznesu, a tym samym daje szansę na odnalezienie się w nowej sytuacji, to prowadzenie takiej komunikacji, która da ludziom poczucie sprawnego, odpowiedzialnego leadershipu.

Jak podkreśla Stefan Bulaszewski, dobry szef to ktoś, kto wobec zadań jest "nieliniowy", czyli kreatywny i elastyczny. Ponadto zwinnie porusza się w systemie firmy i w świecie zmiennych wymagań klientów.

- Dobry szef prowadzi zadania i zespół z dyscypliną realizacyjną - kontynuuje i kończy to, co zaczął, regularnie się komunikuje indywidualnie i grupowo. To warunek wszelkiej skuteczności. Wobec ludzi jest fair, uczciwy, spójny w tym co mówi i robi. Pracownicy wszystkich pokoleń to cenią. Daje też swoim podwładnym poczucie bezpieczeństwa bazujące na otwartości i kontakcie. W dzisiejszym trudnym i zmiennym świecie wszyscy tego potrzebują, jak powietrza - dodaje Bulaszewski.

Jak wynika z badania „Polski lider: decyzje w czasach VUCA”, aż 92 proc. polskich menedżerów deklaruje, że podejmując decyzje, musi uwzględnić wiele czynników, które ciągle się zmieniają. 89 proc. przepytanych przez firmę 4Results potwierdza, że ich praca wymaga ciągłego dostosowywania się do zmieniających się warunków.

Czytaj też: Siedem błędów popełnianych przez menedżerów

Niemal 2/3 przebadanych uważa, że w ich pracy zasady podejmowania decyzji, które obowiązywały do tej pory, zmieniają się. Badanie wskazuje również, że zarządzający mają silne poczucie zmienności i złożoności w swojej pracy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Komunikuj, mów do ludzi. Jak budować reputację lidera w czasach kryzysu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA