×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Kompetencje zdobyte za granicą cenne na polskim rynku pracy

 • Katarzyna Domagała-Szymonek
  KDS
 • 17 paź 2019 17:00

Dobra znajomość języka angielskiego, konsekwencja w dążeniu do celu, zaangażowanie i przedsiębiorczość. To cechy, które polscy pracodawcy doceniają u pracowników zdobywających doświadczenie zawodowe poza granicami naszego kraju.

Kompetencje zdobyte za granicą cenne na polskim rynku pracy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
 • Polacy, którzy zdecydują się na powrót do kraju z emigracji po brexicie, mogą liczyć na dobre perspektywy znalezienia nowej pracy.
 • Polskie firmy docenią ich m.in. za międzynarodowe doświadczenie, przedsiębiorczość i wytrwałość. - Ważne, aby szukać pracy zgodnej z profilem zawodowym oraz być otwartym na widełki płacowe proponowane przez polskie firmy - mówią eksperci Manpower.
 • Powrót do ojczyzny może być tym bardziej atrakcyjny, że biorąc pod uwagę prognozy, w najbliższych miesiącach w Wielkiej Brytanii będzie mniej ofert pracy niż w Polsce.

Polski rynek pracy ma się dobrze, bezrobocie jest rekordowo niskie, a zapotrzebowanie na pracowników wciąż bardzo wysokie. Warunki sprzyjają osobom poszukującym pracy, także tym, które zdecydują się na powrót z emigracji. Jeśli kandydat będzie poszukiwał pracy dopasowanej do swoich kompetencji i doświadczenia zdobytego za granicą to szanse na szybkie znalezienie nowego zatrudnienia są bardzo duże - mówi Katarzyna Pączkowska, dyrektor rekrutacji stałej z agencji rekrutacyjnej Manpower.

Wyjątkowe kompetencje 

Co więcej, jak wskazują eksperci, osoby pracujące za granicą miały okazję zdobyć kompetencje, które są ważne dla polskich firm. Mowa oczywiście o dobrej znajomości języka angielskiego. Dalej eksperci z Manpower wymieniają konsekwencję w dążeniu do celu, zaangażowanie i przedsiębiorczość.

Kamila Wróbel, rekruter z Manpower, na co dzień współpracująca z kandydatami wskazuje, że praca poza granicami kraju wymaga umiejętności szybkiego adaptowania się do nowej sytuacji, współpracy w zespole, samodzielności, gotowości do działania w nieznanym otoczeniu oraz umiejętności rozwiązywania problemów.

- Osoby wracające z emigracji mogą pochwalić się doświadczeniem w międzynarodowym i wielokulturowym środowisku, są bardzo zmotywowane, otwarte na nowe wyzwania. To kandydaci świadomi swoich mocnych i słabych stron, którzy kładą duży nacisk na podnoszenie kwalifikacji i takie kompetencje miękkie są cenione także przez rodzimych pracodawców - dodaje i radzi, by Polacy planujący powrót do kraju poszukiwania nowej pracy rozpoczęli jeszcze w Wielkiej Brytanii.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Kompetencje zdobyte za granicą cenne na polskim rynku pracy
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • mariusz 2019-10-28 16:54:32

  zgadzam się w 100 procentach, praca za granicą to wielkie doświadczenie, dzięki któremu możesz poznać inną kulturę, ciekawych ludzi. Byłem z otto w Holandii , pracowałem w biurze, niesamowite wspomnienia, nauczyłem się języka, którym obecnie się posługuję w pracy ;)

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA