×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Komisja Europejska: Logo "HR Excellence in Research" dla wrocławskiego centrum badań EIT+

  • Justyna Koc
    jk
  • 28 sty 2016 13:26

• Prestiżowe logo "HR Excellence in Research" przyznawane przez Komisję Europejską trafiło do wrocławskiego centrum badań EIT+.
• To najmłodsza instytucja badawcza w Europie, która otrzymała prawo do stosowania tego tytułu.
• Do tej pory prawo do posługiwania się logo miało w Polsce tylko osiem instytucji.

Komisja Europejska: Logo "HR Excellence in Research" dla wrocławskiego centrum badań EIT+
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Wrocławskie centrum badań EIT+ otrzymało prawo do używania logo "HR Excellence in Research" nadawane przez Komisję Europejską instytucjom, które stosują zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.

- To dla nas ogromne wyróżnienie i jednocześnie zobowiązanie. Dla wielu w Polsce marka EIT+ kojarzy się jedynie z wielką inwestycją infrastrukturalną. Ale warunki pracy w nauce to nie tylko super laboratoria, a przede wszystkim możliwość rozwoju indywidualnych talentów oraz pracy zespołowej na warunkach partnerskich. Dopiero połączenie obu warunków zatrzyma drenaż najbardziej uzdolnionych z polskiej nauki. Bez tych talentów Polska nie wyjdzie z rysującej się pułapki średniego rozwoju i odtwórczej gospodarki - przyznaje prof. Jerzy Langer, prezes wrocławskiego centrum badań EIT+

 – Przyznanie prawa do używania tego ogromnie prestiżowego logo poprzedziła kilkumiesięczna weryfikacja. Po ukończeniu niezwykle trudnego procesu inwestycyjnego, to kolejny etap realizacji naszych zobowiązań wobec akademickiego środowiska wrocławskiego, środowiska biznesowego Wrocławia i Dolnego Śląska oraz oczywiście władz samorządowych - dodaje Langer.

Dziewiąta instytucja z Polski

Do tej pory w Polsce, oprócz WCB EIT+ prawo do stosowania logo "HR Excellence in Research" otrzymało tylko osiem instytucji: Instytut Chemii Fizycznej PAN, Instytut Fizyki PAN, Instytut Genetyki Roślin PAN, Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej, Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN, Instytut Agrofizyki PAN, Uniwersytet Mikołaja Kopernika oraz Fundacja na rzecz Nauki Polskiej.

Wrocławskie centrum badań EIT+ jest też pierwszą wrocławską instytucją akademicką, która może pochwalić się takim wyróżnieniem. I co szczególnie ważne - to najmłodsza instytucja badawcza w Europie, która otrzymała prawo do stosowania tego tytułu.

Logo nie jest dane raz na zawsze

Przyznawanie logo jest jednym z działań Komisji Europejskiej w ramach strategii Human Resources Strategy for Researchers, nakierowanej na zwiększanie atrakcyjności warunków pracy naukowców w Unii Europejskiej. Znak "HR Excellence in Research" nie jest przyznawany na zawsze. Posługujące się nim instytucje co dwa lata przeprowadzają samoocenę, a co cztery lata podlegają kontroli Komisji Europejskiej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Komisja Europejska: Logo "HR Excellence in Research" dla wrocławskiego centrum badań EIT+

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA