PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Komfortowe miejsca pracy sposobem na zatrzymanie pracowników?

Badania pokazują, że rośnie grupa osób, które decydują się na zmianę pracodawcy, szukając nie tylko lepszego wynagrodzenia czy możliwości rozwoju, ale też stawiając na komfort pracy. Badanie Antal pokazuje, że tzw. rotacja dobrowolna dotyczy niemal 11 proc. osób aktywnych zawodowo.

Komfortowe miejsca pracy sposobem na zatrzymanie pracowników?
Adobe Stock
REKLAMA

W efekcie wyzwaniem dla organizacji będzie zatrzymanie doświadczonych pracowników. Jednym z narzędzi, na którym coraz częściej skupia się uwaga kadry menedżerskiej i specjalistów od HR, jest biuro. Na co stawiają najwięksi? Wyróżniający się smart office z ciekawym designem i miejscami dostosowanymi do różnego rodzaju działań. Jednak wciąż, miejsca do pracy cichej są na górze listy elementów najważniejszych z perspektywy pracowników, po m.in. czasie dojazdu do pracy, dostępności komunikacji miejskiej, czystości czy dobrej jakości wi-fi.

Pomysł przystosowania biura do potrzeb pracowników wymyśliła firma Mikomax Smart Office. Mowa o #Hush Work.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 - Rozwiązanie wpisuje się w główną ideę przyświecającą projektowi i bazuje na tworzeniu mini-stref, które dostosowane są do pracy o różnej czy zmieniającej się dynamice. W efekcie, nawet w ramach otwartej przestrzeni biurowej powstają miejsca umożliwiające izolację od głośnej strefy wspólnej i pracę indywidualną w skupieniu. Ważną cechą projektu, jest także możliwość przeprowadzenia poufnej rozmowy telefonicznej czy wideokonferencji, bez przeszkadzania innym członkom zespołu w realizowaniu ich zadań – zauważa Zuzanna Mikołajczyk, Dyrektor ds. Handlu i Marketingu, Członek Zarządu Mikomax Smart Office.

Czytaj więcej tutaj.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Komfortowe miejsca pracy sposobem na zatrzymanie pracowników?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • IMHO 2017-09-08 08:39:09

    Na nic to wszystko jeżeli wynagrodzenie nie jest godne.

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA